Detoxikačné ovocné nápoje

Loading...
(1 / 5)

Neviem ako u ostatných, ale vo mne slovo detox vzbudzuje skôr nedôveru z toho dôvodu, že z každej strany sa na nás valia buď pozitívne, alebo negatívne názory aj na túto tému. Jeden týždeň je jablko najzdravšie ovocie na zemeguli, ale hneď na to príde štúdia, ktorá nás varuje pred častou konzumáciou tohto ovocia. Každopádne, každý z nás cez vianočné sviatky čo-to nabral na váhe a nasledujúce detoxikačné nápoje nám určite nemôžu uškodiť. Takisto môžete tieto nápoje piť celoročne, pripravovať ich na záhradné grilovačky alebo na rôzne oslavy.

Vybrala som pre vás tipy, ktoré sú podľa mňa zdravé, obsahujú vodu, bylinky a ovocie. Každý z nápojov si pripravujte dopredu 2 až 24 hodín, aby boli chute vyrovnané a účinky čo najlepšie. Ak ste aj vy ten prípad, ktorý sa núti, aby si pripravil ovocný šalát, poprípade máte v mobilnom telefóne pripomienku: „jedz viac ovocia a zeleniny,“ určite vyskúšajte túto formu, ktorá poteší aj vaše oči, a aj žalúdok a telo. Len si spomeňte, aké bolo jedno z  vašich predsavzatí tesne po novom roku? Áno presne tak – žiť zdravšie.

Citrusový detox

Pre všetkých nováčikov je tu klasika, ktorú si pripravíte približne dve hodiny pred pitím. Do džbánu pokrájate grapefruit, citrón, uhorku a lístky čerstvej mäty a toto všetko zalejete vodou. Príprava je jednoduchá, rýchla a je to skvelý nápoj, ktorý naštartuje váš tráviaci systém.

detox1.jpg“ alt=“detox1″ width=“600″ height=“841″ /> tiphero.com

Uhorkový detox

Uhorky podporujú fyziologické čistenie a taktiež sú skvelým osviežením na každý deň, a to hlavne v teplých mesiacoch. Skombinujte uhorky, citrón a samozrejme vodu a máte hotovo.

Citrónovo – zázvorový detox

Stará známa klasika. Ako určite viete, citrón podporuje trávenie, ale po pridaní zázvoru sa z toho stáva doslova zázrak. Špeciálne látky, ktoré zázvor obsahuje podporujú imunitu, črevnú flóru a dokonca pomáha v boji proti rakovine vnútorných orgánov. Tento nápoj môžete piť aj letný, čím len zvýšite jeho účinky na organizmus.

detox8.jpg“ alt=“detox8″ width=“700″ height=“355″ /> memd.me

Čucoriedkovo – pomarančový detox

Niečo pre fajnšmekrov, ktorí milujú vôňu čučoriedok a pomarančov. Balíček zložený z antioxidantov, vitamínu C a vlákniny určite váš žalúdok poteší. Navyše pomáha aj pri žalúdočných vredoch. V džbáne si zmiešame čučoriedky, kúsky pomarančov, materinu dúšku a pokojne môžete pridať aj trochu škorice v celku.

detox4.jpg“ alt=“detox4″ width=“700″ height=“538″ /> tiphero.com

Melónový detox

Sľubujem vám, že ak ste milovníkom melónu tak ako ja, budete ho milovať ešte viac. Melón obsahuje lykopén, ktorý má vlastnosti antioxidantov a má protizápalové účinky. Taktiež sa vďaka aminokyselinám zlepší váš krvný obeh, takže je to ideálny nápoj aj pre športovcov. Takže šup šup nakrájať melón, pridať trochu citrónu, zaliať vodou a nápoj máte na svete.

detox3.jpg“ alt=“detox3″ width=“728″ height=“546″ /> tiphero.com

Jablkový detox

Bojujete s nežiaducim tukom? Tak je tento nápoj ako stvorený pre vás. Jablčný ocot je známy tukožrút, škorica dodá vôňu a zvýši váš metabolizmus a sústredenie. Do džbánu pridajte jablčný ocot, pokrájané jablko, škoricu a citrón,a nápoj je hotový.

detox6.jpg“ alt=“detox6″ width=“700″ height=“438″ /> healthyfoodstar.com

Takýmto spôsobom môžete kombinovať akékoľvek ovocie, dokonca aj zeleninu, pretože platí staré známe: proti gustu žiaden dišputát, a tak máte pri príprave voľnú ruku. Hlavnou zložkou však vždy musí byť voda.

<a href='https://receptik.interez.sk/tag/detox/'><figcaption id=detox10″ width=“700″ height=“328″ /> memd.me

Snažte sa vyvarovať  sladeným džúsom, ktoré sú síce 100%, ale skúste si občas preštudovať ich obaly. Jedna čajová lyžička sú v priemere 4 g cukru. Koľko obsahuje váš pohár džúsu, ktorý pijete každý deň v presvedčení, že je to zdravé?

detox7.jpg“ alt=“detox7″ width=“700″ height=“355″ /> memd.me

Tým, že si ovocie vyšťavíte doma, tiež pripravujete telo o vlákninu a látky, ktoré „odpad“ z nich obsahuje. Prijímate tak čistú fruktózu, čiže vlastne čistý cukor. Ponaučenie pre mňa a možno aj pre vás – detox nemusí byť vždy len strašiakom, ale môže mať aj pozitívny prínos pre naše zdravie.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), memd.me

Chutil ti tento recept?

komentárov

x