Domáci jogurtový nápoj

Loading...
(5 / 5)

Milujete kefír? Ani neviete, ako dobre robíte. Ak ho navyše aj pravidelne konzumujete, potom ste na tej najlepšej ceste k ideálnej imunite, ideálnej váhe aj ideálnemu celkovému zdraviu. V staroveku bol kefír v oblasti Kaukazu považovaný za dar z neba. Ľudia verili, že kyslé mlieko sa nesmelo predávať ani za horibilné sumy. Prečo? Pretože bolo liečivé.

sovkusom.ru

Ak sa pýtate, čo je na kefíre také pôsobivé, odpoveď je jednoduchá. Kefír je veľmi zdravý, pomáha pri budovaní prirodzenej obranyschopnosti, napomáha správnemu fungovaniu čriev ale aj tráveniu, bojuje s prebytočnými kilami a navyše zaháňa chuť na sladké.

Na čo je kefír užitočný

Na rozdiel od mlieka, kefír, alebo jogurt sa vstrebáva lepšie, má oveľa viac bielkovín, vitamínov a minerálov. Pri poruchách tráviaceho systému pôsobí kefír ako antiseptikum, neutralizuje škodlivé prostredie v žalúdku. Obnovuje črevnú mikroflóru po liečbe antibiotikami, ktoré ju vo veľkom narúšajú. Lenže srvátkové bielkoviny pomáhajú aj budovať svalovú hmotu, preto ho radi pijú aj športovci, či fitnes tréneri. Obsahuje veľa vitamínu A,B a predovšetkým D, ktorý je mimoriadne potrebný pre tehotné ženy.

sovkusom.ru

Kefírový nápoj na chudnutie

Ak sa chcete rýchlo zbaviť nadváhy a začať s účinnou diétou, začnite jesť biele jogurty, alebo si pripravte kefírový nápoj s bylinkami. Na takýto nápoj budete potrebovať:

300ml kefíru

3 vetvičky petržlenovej vňate

3 vetvičky kôpru

3 vetvičky koriandra

1 uhorku

štipku soli a čierneho korenia

sovkusom.ru

Uhorku a vňate umyte, usušte a nasekajte na malé kúsky. Preložte zeleninu do mixéra a prilejte polovicu kefíru. Poriadne rozmixujte, aby bola hmota tekutá. Pridajte štipku soli a čierneho korenia a dolejte zvyšný kefír. Všetko spolu ešte raz poriadne rozmixujte a pite na raňajky a počas dňa. Dobrú chuť!

sovkusom.ru

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x