Domáce limonády

Loading...
(4.8 / 5)

Dodržiavanie pitného režimu je niekedy pekelne ťažké. Kto by už len pil čistú vodu? Minerálky sú takmer to isté, voda s citrónom je príliš kyslá a sladené nápoje zas nie sú dobré na líniu.

Prestaňte sa vyhovárať a spojte príjemné s užitočným. Týchto 5 letných limonád vám zabezpečí dostatok vody na celý deň, dodá vitamíny z ovocia, ktoré by ste za normálnych okolností nezjedli a ešte k tomu aj potešia vaše oči.

Jahody, kiwi a mäta

Sezóna jahôd je tu, tak prečo ju nevyužiť. Skúsili ste už niekedy nakrájať jahody do vody a nechať ich tam lúhovať aspoň polhodinku? Keď to skúsite, neuveríte, že toto je len voda. Nakrájajte si zopár jahôd na menšie kúsky, vhoďte ich spolu s kolieskami kiwi do studenej vody, pridajte pár kociek ľadu a nakoniec niekoľko lístkov mäty. Tejto osviežujúcej bomby sa nebudete vedieť dopiť.


Ananás a mäta

Keďže mäta je v kurze a navyše je extrémne zdravá, v lete ju využívajme čo najviac. Táto ochutená voda vás dostane do kolien. Odtrhnite si niekoľko lístkov mäty, dajte ich na dno pohára, zalejte troškou vody a ponorným mixérom posekajte. K mäte pridajte na drobno nakrájaný ananás a opäť posekajte ponorným mixérom. Zasypte všetko ľadom a zalejte vodou. Počkajte kým sa trochu pustia chute a vône a pite do sýtosti.


Voňavý melón

Bylinkový melón ste ešte určite nejedli. A ani neviete o koľko ste sa ukrátili. Kombinácia červeného melóna s aromatickým rozmarínom je pohladenie duše a chuťových pohárikov zároveň. Niekoľko kociek červeného melóna v nádobe pomixujte ručným mixérom, pridajte rozmarínové vetvičky, zasypte ľadom a zalejte vodou.


Citrusy, citrusy

Ak spojíte najznámejšie citrusy, nemôže vám vzniknúť nič lepšie, ako toto. Nakrájajte si na drobno jeden pomaranč, jeden citrón a jednu limetku. Kto má rád, môže pridať aj polovicu horkého grapefruitu. Potom si vytlačte šťavu z polovice pomaranča a polovice limetky. Pridajte trochu pár mätových lístkov a zalejte vodou. Najlepšia a najjednoduchšia limonáda je na svete.


Maliny a limetka

Kombináciou každého horúceho leta je bezpochyby romantická malina s exotickou limetkou. Ak tieto dve chute spojíte, potom ste zistili, ako chutí raj. Dve hrste čerstvých malín zalejte šťavou z jednej limetky a druhú limetku pokrájajte na kolieska, alebo na štvrtiny. Zasypte trochou ľadu a zalejte vodou a nechajte, nech sa dokonalá chuť uvoľní a opantá vaše zmysly.


Užívajte si leto a nezabúdajte na pitný režim. Najmä na taký, ktorý pekne vyzerá a ešte lepšie chutí.

 (Monika), theyummylife.com

Chutil ti tento recept?

komentárov

x