Zdravé cviklové rolky

Loading...
(0 / 5)

Ak sa vám pozdáva myšlienka zdravej čerstvej rybky, no kyslasté sushi a riasy vám až tak nevoňajú, potom rozhodne vyskúšajte túto „európsku“ zeleninovú variáciu. Riasy fantasticky nahradí cvikla, ktorú je potrebné vyplniť dobrou zeleninkou. Nuž, nehovorme o tom príliš dopredu a poďme sa pozrieť, ako by to malo vyzerať.

Na zdravé cviklové rolky budete potrebovať:

2 červené repy

1 mrkvu

1 zemiak

1 cibuľu

130-150g lososa

3-4 šalátové listy

1 PL citrónovej šťavy

majonéza podľa chuti

1 ČL cukru

Postup prípravy:

Vo väčšom hrnci si nechajte zovrieť osolenú vodu. Potom do nej dajte variť celé kusy cvikle, mrkvu aj zemiak. Neprevarte ich, nesmú sa rozpadať. Po uvarení nechajte vychladnúť a začnite krájať. Cviklu nakrájajte na tenké plátky. Opatrne tak, aby sa nezačala lámať. Mrkvu aj zemiak postrúhajte.

Na potravinovú fóliu si začnite rozkladať kúsok po kúsku kolieska cvikle. Na ne dajte postrúhanú mrkvu a zemiak a to zalejte trochou majonézy. Na to položte celé šalátové listy, na ne plátky cibule a na to položte čerstvého lososa. Teraz všetko opatrne rolujte a potravinovú fóliu opatrne ťahajte tak, aby neostávala v jedle. Celú rolku zabaľte do fólie, aby držala pokope a dajte ju do chladničky stuhnúť asi na 2-3 hodiny. Hotovo!

sovkusom.ru

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x