6 TOP mrkvových šalátov

Loading...
(0 / 5)

Mrkva je zdrojom veľmi veľa vitamínov a látok, ktoré sú pre naše telo dôležité. Jej každodennou konzumáciou dokážete znížiť hladinu cholesterolu či zabrániť vzniku aterosklerózy, mŕtvici či srdcového infarktu. Šaláty s mrkvou napomáhajú pri chudnutí a zlepšujú zdravie celého organizmu. Práve pre to pre vás máme recept na 6 nezvyčajných nízkokalorických šalátov s mrkvou v hlavnej úlohe.

Mrkvový šalát s vajíčkom

Budeme potrebovať:

4-5 stredne veľkých mrkiev

5-6 uvarených vajec

2-3 strúčiky cesnaku

1-2 lyžičky bieleho jogurtu

štipka soli

Postup:

Mrkvu si nastrúhajte. Vajce buď uvarené nastrúhajte na rovnakom strúhadle ako mrkvu, alebo nakrájajte na malé kocky. Pridajte cesnak a zmiešajte všetky ingrediencie dokopy a šalát je hotový.

Mrkvovo-kapustový  šalát

Budeme potrebovať:

1-2 mrkvy

1/4 čerstvej kapusty

1 cibuľa

čierne korenie na chuť

1 lyžica oleja

Postup:

Kapustu nastrúhajte na jemné rezance, osoľte a pomiešajte. To isté spravte s mrkvou a všetko spolu zmiešajte. Nakoniec pokvapkajte olejom a môžete podávať ako prílohu k mäsu.

Sladký mrkvový šalát s hrozienkami

Budeme potrebovať:

2 stredné mrkvy

100 g hrozienok

1 lyžica medu

1 lyžica citrónovej šťavy

100 g jogurtu

škorica

Postup:

Nechajte hrozienka pár minút vo vriacej vode nech zmäknú. Mrkvu si postrúhajte na strúhadle. V druhej miske zmiešajte med, citrónovú šťavu, škoricu a jogurt. Omáčkou polejte nastrúhanú mrkvu a posypte hrozienkami. Šalát nechajte pár hodín odpočívať v chladničke a môžete podávať.

Vrstvený mrkvový šalát

Budeme potrebovať:

2 stredné mrkvy

2 jablká

3 vajíčka na tvrdo

100 g tvrdého syra

1/4 cibule

2-3 strúčiky cesnaku

soľ na chuť

čierne korenie na chuť

jogurt na chuť

Postup:

Nastrúhajte si vajcia, mrkvu, syr a jablká bez šupky. Cesnak nakrájajte na jemno. Cibuľu jemne nakrájajte, opláchnite vriacou vodou, ponorte do ľadovej vody na 3 minúty a nechajte vysušiť. Takto odstránite horkú chuť cibule. Šalát ukladajte postupne do vrstiev. Prvá vrstva je cibuľa. Druhá vrstva jablko,tretia vajíčka, štvrtá mrkva a cesnak a piata syr. Takto opakujte dookola kým vám nedôjdu suroviny. Šalát vložte do chladničky na pár hodín a môžete podávať.

Jablkovo-mrkvový šalát

Budeme potrebovať:

1-2 mrkvy

1-2 jablká

2 lyžičky medu

1 lyžica octu z bieleho vína

Postup:

Zmiešajte med s octom. Jablká a mrkvu nahrubo postrúhajte. Postrúhané jablká a mrkvu polejte pripravenou zmesou a dobre premiešajte. Môžete podávať.

Šalát pre fit postavu

Budeme potrebovať:

1 veľká mrkva

1 zelené jablko

1 pomaranč

štipka mletej škorice

1 lyžička medu

2 lyžice bieleho jogurtu

Postup:

Mrkvu si nastrúhajte na strúhadle. Jablká nakrájajte na väčšie tenšie plátky a pomaranč na kocky. Zmiešajte všetky prísady a polejte medom a jogurtom. Ak máte radi orechy či hrozienka môžete ich pridať tiež.

Gabriela, sovkusom

Chutil ti tento recept?

komentárov

x