Pesto z medvedieho cesnaku

(1 / 5)

Jar je tu v celej sile a s ňou nás, ako každý rok, vítajú aj jej poklady, ako napríklad medvedí cesnak. Ak ste ho doposiaľ nikdy nezbierali a nezužitkovali, mali by ste to čo najskôr opraviť. Zázračný a úžasne chutný medvedí cesnak síce môžete zakúpiť aj v obchode, avšak oveľa lepší pocit budete mať, keď sa poň vyberiete, napríklad s rodinou do prírody. Očista pre telo i dušu.

Medvedí cesnak

Ako aj obyčajný cesnak, tak aj ten medvedí má úžasné účinky na náš organizmus. Mnohí z nás sa po zime cítia unavení a aj preto sa uchyľujeme ku jarným očistám a detoxikáciám. Práve preto by ste rozhodne mali siahnuť aj po medveďom cesnaku, ktorý nielenže detoxikuje, ale aj prečístí krv, zlepší trávenie i imunitu, zníži krvný tlak či pomôže ku lepšiemu spánku. A navyše úžasne chutí! Pesto môžete použiť ako nátierku na pečivo, prípadne pridať do cestovín či iných jedál. Je to len a len na vás.

Pesto z medvedieho cesnaku

Čo budeme potrebovať:

200g medvedieho cesnaku

200ml olivového oleja

šťavu z 1 citróna

150g strúhaného parmezánu

soľ

mleté čierne korenie

mandle alebo vlašské orechy (nemusia byť, ale dodajú dokonalú chuť)

pixabay.com

Postup:

Všetky suroviny spolu dáme do mixéra a dohladka rozmixujeme. Podelíme do sklenených nádob, ktoré je najlepšie skladovať v chladničke.

Pokiaľ sa bojíte, že by sa vám pesto pokazilo, pred uzatvorením poháru po použití vždy nalejte trochu olivového oleja navrch pesta a až tak uzatvorte. Dobrú chuť!

Miška

Chutil ti tento recept?

komentárov

x