Zdravá domáca nutella

Loading...
(3 / 5)

Máte radi nutelu? Táto hriešna dobrota síce chutí skvele, no na druhej strane obsahuje veľmi veľa cukru, približne až 55% obsahu balenia. Ak sa ale neviete vzdať sladkých raňajok, mám tu pre vás tip, ako sa nutely nevzdať. Pripravte si jej oveľa zdravšiu verziu, ktorá je jednoduchá na prípravu a zmizne tak skoro, že o pár dní budete musieť robiť ďalšiu.

Budete potrebovať:

avokádo

holandské kakao

lieskové oriešky

kokosový olej

med alebo ryžový sirup

Postup:

Keďže tento recept je zložený len z piatich ingrediencií, postup je veľmi jednoduchý. Najskôr si očistíme a vykôstkujeme avokádo. Ak ste ešte avokádo nikdy predtým nečistili, robí sa to nasledovne. Nožom ho prekrojíme na polovicu a vyberieme veľké jadro. Potom pomocou lyžice vydlabeme stred od šupky. Potom už len stačí avokádo nakrájať na menšie kúsky. Prvým krokom je, že si nahladko rozmixujeme približne dve hrste lieskových orieškov. Ak máte orechy radi, pokojne pridajte aj viac, no potom budete musieť zvýšiť obsah aj ostatných ingrediencií. Rozmixované orechy si dajte do samostatnej misky a zatiaľ ich nechajte bokom.

pixabay.com

Do mixéru vložíme nakrájané avokádo, 1 lyžicu kokosového oleja a jednu lyžičku vody. Celé to spolu rozmixujeme na hladkú kašu. Potom do zmesi pridáme 3 lyžice kakaa a 4 lyžice ryžového sirupu alebo medu. Najlepšie však bude, keď si pomer medu k hmote odhadnete podľa toho, či máte radšej sladšiu, alebo skôr preferujete menej sladkú chuť. Celé to spolu mixujeme tak, aby sa jednotlivé zložky prepojili. Ak máte pocit, že je nutela príliš hustá, môžete ešte pridať avokádo alebo kokosový olej.

Na záver do nutely pridajte rozmixované lieskové oriešky a celé to dobre premiešajte. Nutelu skladujeme v sklenenej nádobe a v chladničke. Vydrží vám približne 1 až dva týždne, no ak radi maškrtíte a hlavne zdravo, za pár dní bude fuč. Nutelu môžete následne konzumovať s pečivom, použiť ju na varenie či pečenie, do milkshakeu alebo do smoothie a dokonca aj na raňajšiu ovsenú kašu. Ak máte chuť na rýchly sladký dezert, stačí, ak k tejto dobrote pridáte nakrájané banány, maliny, proste ovocie, ktoré máte radi.

Vedeli ste, že avokádo je v skutočnosti ovocie? V avokáde môžete nájsť veľké množstvo vitamínov a telu prospešných látok, ako sú napríklad rôzne mastné kyseliny, draslík, horčík, vitamín E, C a B a toto ovocie neobsahuje veľa cukru, ani žiadny sodík. Je bohaté na obsah antioxidantov. Tento recept je naozaj veľmi jednoduchý a verím, že ak sa do neho pustíte, už si klasickú nutelu v obchode nekúpite. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x