Syrové krokety

Loading...
(3 / 5)

Občas sa naozaj vypláca, ak vyjdeme zo zaužívaných koľají a vyskúšame urobiť niečo celkom netradičné. Ak na jeseň milujete šišky a všelijaké sladké vysmážané dobroty, potom by ste mali rozhodne vyskúšať pripraviť ich aj na slaný spôsob. Netušíte, aké chutné sú takéto slané jednohubky!

A čo je ešte väčšie plus, milujú aj ich muži. Presne tí veľkí chlapi, ktorí nad babskými koláčikmi s džemom a šľahačkou ohŕňajú nosmi a pýtajú radšej poriadne jedlo v podobe mastného, nezdravého, slaného, prípadne mäsového. Nuž, slané syrové šišky rozhodne potešia aj tých, ktorí sladkosti až tak neobľubujú. Na prípravu sú jednoduché a použiť ich môžete dokonca aj ako prílohu. Teda, ak sa chcete v kuchyni naozaj blysnúť.

Budete potrebovať:

500g mozzarelly alebo tvrdého syra vhodného na tepelnú úpravu

3 PL strúhaného parmezánu

1 vajce

100g hladkej múky

½ ČL sušeného oregana

strúhanku

olej na vyprážanie

Postup prípravy:

V miske si zmiešajte strúhaný tvrdý syr, alebo strúhanú mozzarellu, vajce a parmezán. K syru pridajte múku a oregane a zamiešajte. Vypracuje husté cesto. Z neho potom formujte guľky o veľkosti polovice pingpongovej loptičky. Z tejto dávky by vám malo vyjsť približne 40 šišiek. Guľky poobaľujte v strúhanke a dajte smažiť na rozohriaty olej. Smažte do zlatista a podávajte ešte teplé! Prajeme dobrú chuť!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x