Domáca majonéza podľa Gordona Ramsayho

Loading...
(3.5 / 5)

Keď sa naučíte tento domáci recept podľa vynikajúceho šéfkuchára Gordona Ramsayho, už sa po nej v obchode asi neobzriete. Niet divu, že tento človek patrí k svetovej špičke. Jeho recepty sú originálne a nápadité a vždy príde s nejakým trikom, ktorý uľahčuje prácu  v kuchyni ľuďom po celom svete. Ak ste si mysleli, že pripraviť domácu majonézu je niečo zložité, ste na omyle. Toto je snáď ten najjednoduchší recept.

Budeme potrebovať:

3 žĺtky

1 PL dijonskej horčice

štipka soli a korenia

trošku čerstvo namletej papriky

1 citrón

11/4 hrnčeka olivového oleja

Postup:

Majonézu môžete vymiešať aj ručne, ale ak máte mixér, pokojne ho použite. Nastavte ho na najnižšie otáčky a pustite sa do prípravy. Do misky si dáme žĺtky spolu s horčicou a začneme mixovať. Prvých 30 sekúnd je kľúčových, takže buďte opatrní. Po 30 sekundách začnite k žĺtkom a horčici prilievať olej s tým, že budete mať mixér stále zapnutý. Po ďalších 30 sekundách môžete zvýšiť otáčky. Keď nalejete všetok olej, vypnite mixér.

Na záver pridajte soľ, korenie, šťavu z polovice citróna, mletú papriku a ešte všetko rozmixujte na najvyšších otáčkach. Skladujte v chladničke. Dobrú chuť.

Lucia M.

Chutil ti tento recept?

komentárov

x