Diétny šalát

Loading...
(3.3 / 5)

Všetky si rady zgustneme na chutnom jedle a pokiaľ má málo kalórií, je to veľké plus, keďže môžeme maškrtiť bez výčitiek. Nasledujúci recept vám ukáže, ako si pripraviť šalát, ktorý je nie len chuťovo skvelý a diétny, navyše je aj nesmierne zdravý. Hodí sa ako ľahká večera ale aj ako príloha k jedlu, či svieža chuťovka na grilovačku. Príprava je nesmierne jednoduchá a len čo okúsite prvé sústo, tento šalát si navždy zamilujete.

Receptov na jedlá s nízkym počtom kalórií nie je nikdy dosť. Zídu sa stále, keď nás pochytí večerný hlad alebo máme chuť maškrtiť. Tento šalát si môžete dopriať v akejkoľvek časti dňa a nemusíte mať kvôli tomu výčitky. Je nádherne chrumkavý a voňavý a pripraviť ho zvládne aj začiatočník. Recept si určite zapíšte, túto lahôdku budete odteraz pripravovať pravidelne.

Na diétny šalát budeme potrebovať:

1/4 červenej kapusty

1 mrkva

1 jablko

1 repa

1 reďkev

1 citrón

30 g zázvoru

1 polievková lyžica medu

2 lyžice olivového oleja

200 ml vody

soľ (podľa chuti)

čierne korenie (podľa chuti)

Postup:

Kapustu umyte a odstráňte z nej hlúbik a tvrdé časti. Následne ju nakrájajte na tenké prúžky a umiestnite do veľkej misy.

Mrkvu očistite a nakrájajte na tenučké prúžky alebo na hrubo nastrúhajte na strúhadle. Rovnako postupujte pri reďkovke.

Očistite si repu a nastrúhajte ju na strúhadle na väčšie kúsky.

Jablko ošúpte a nakrájajte na tenké plátky. Následne ho umiestnite do misky, zalejte vodou a pridajte šťavu z polovice citróna. Nechajte asi minútu postáť. Jablko tak získa skvelú chuť a nechytí čierny nádych. Následne jablká pridajte k šalátu.

Zázvor teraz nastrúhame na jemno a pridáme k nemu 1 polievkovú lyžicu šťavy zo zvyšnej polovice citróna. Následne pridáme med, olivový olej soľ a čierne korenie podľa chuti. Všetko dobre zamiešame a pridáme k ostatným surovinám na šalát.

Celý šalát dôkladne premiešame a môžeme pridať i rôzne čerstvé bylinky.

sovkusom.ru

Skvelý diétny šalát je hotový a my vám prajeme dobrú chuť!

 (Jana L), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x