Zdravý mrkvový koláč

Loading...
(4.1 / 5)

Mrkva patrí medzi lacné potraviny, z ktorej je možné urobiť naozaj čokoľvek. Či už sa rozhodnete spraviť mrkvovú polievku alebo mrkvové placky, je to naozaj vďačná surovina. Navyše obsahuje veľké množstvo beta-karoténu, ktorý v tele funguje ako antioxidant. Preto máme pre vás recept na výborný koláč, ktorého hlavnou ingredienciou je práve mrkva, ktorá betakarotén obsahuje.

View this post on Instagram

Spent yesterday completely away from the kitchen which means I’m dreaming of getting back there so I can make these CARROT CAKE BARS 🥕🍰made these last spring and now that carrots are back in season, you best believe I’m making them again 😍🍂 . . Day 11: today, I’m so grateful for everyone that has guided me, mentored me, and served as someone I could look up to in order to move through both the difficult and easy times in life💗 I’m really thankful I’ve had certain individuals, familial and non, that I could lean on and look to for guidance. And with that, I’m off to get organized for the week! HAPPY SUNDAY! . . || deats: Paleo Carrot Cake Bars (recipe link in bio) || . . . #thebananadiaries #carrotcake #healthydessert #sugarfree #paleorecipes #glutenfree #feedfeed #plantbased

A post shared by Britt~Wellness+Mindset Mentor (@the_bananadiaries) on

Budeme potrebovať:

3 stredné mrkvy

2 lyžice cukru

2 lyžice múky

3 vajcia

1 lyžica oleja

prášok do pečiva

orechy na chuť

soľ na chuť

maslo

Postup:

Zmiešajte v mixéri nastrúhanú mrkvu, cukor, vajcia, olej, orechy a soľ. Do hotovej zmesi pridajte múku spolu s práškom do pečiva. Zľahka cesto miešajte a nakoniec ho nalejte do maslom potretej formy. Pečte približne 50 minút na 180 stupňoch. Hotový koláč môžete ozdobiť šľahačkou, roztopenou čokoládou či posekanými orechmi. Dobrú chuť.

zdroj titulnej fotky: instagram, Gabriela

Chutil ti tento recept?

komentárov

x