Tvarohovo-banánový fitness zákusok

Loading...
(3.3 / 5)

Ak sa snažíte stravovať zdravo alebo si úpenlivo strážite svoju líniu či zhadzujete prebytočné kilá, tento zákusok vás iste poteší. Búra všetky predsudky voči zdravým alebo diétnym jedlám, ktoré mnohí označujú za málo chutné alebo nelákavé. Obsahuje sladké banány, vďaka ktorým si samotný recept vyžaduje už len minimum medu. Ľahký tvaroh a jogurt sú zdravými surovinami a k uzavretiu celého receptu budete potrebovať len jediné vajíčko. Žiadna zdĺhavá príprava, žiadne čakanie na kysnutie cesta alebo náročné postupy a množstvo drahých surovín. Tvarohovo-banánový fitness zákusok si pripravíte bleskovo a jednoducho. 

Tento recept je záchranou nielen pre mlsné jazýčky, ktoré nechcú pribrať ale i pre gazdiné, ktoré prípravou niečoho pod zub nechcú tráviť celé hodiny. Stačí nakrájať banány, vyšľahať cesto a famózny nízkokalorický zákusok je na svete.

Budeme potrebovať:

5 banánov

200 g nízkotučného tvarohu

100 g bieleho jogurtu

20 g medu

1 vajce

trochu limetkovej alebo citrónovej šťavy

Postup:

Najprv si pripravíme banány, ktoré zbavíme šupky a následne ich nakrájame na pozdĺžne pásy na polovicu. Pokojne ich môžeme rozdeliť na viacero kúskov tak, aby sme nimi zakryli celý plech na pečenie, na ktorý ich po nakrájaní naukladáme. Banány kvôli lepšej chuti môžeme pokvapkať citrónovou šťavou alebo šťavou z limety, no ak to neurobíme, receptu neuškodíme. V mise si potom zmiešame nízkotučný tvaroh (najlepší je ten bez hrudiek) s bielym jogurtom a dobre ich premiešame. Následne k nim pridáme med a znovu premiešame tak, aby sa všetky tri ingrediencie dokonale prepojili. Na záver pridáme vajce, ktoré pomocou mixéra alebo kuchynskej metličky rozľaháme spolu so zvyšnými ingredienciami tak, aby sme získali nadýchanú vláčnu hmotu. Tú potom jednoducho vylejeme na plech, kde sme si naukladali banány. Keď sú banány zaliate, takto pripravený dezert pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov asi 20 až 30 minút v závislosti od nastavenia rúry alebo výšky vrstvy (ak máte menší plech, banány a hmota budú vyššie, preto by ste ich mali piecť dlhsšie).

Po upečení nakrájame na jednotlivé kúsky a podávame ešte teplé alebo poriadne vychladené, presne tak, ako to máte radi. Vhodné je fitness zákusok pri servírovaní posypať troškou kakaa alebo mandľovými lupienkami. Chutí skvele a po jeho zjedení nemusíte mať žiadne výčitky, keďže 100 g zákuska má 92 kcal, takže sa hodí najmä ľuďom, ktorí si chcú udržiavať štíhlu líniu.

Prajeme vám dobrú chuť!

zdroj titulnej fotky: youtube,  Jana

Chutil ti tento recept?

komentárov

x