TOP 7 najlepších domácich pudingov

Loading...
(0 / 5)

Čo by vašich najmenších potešilo viac než lahodný a sladký puding? Pamätáte si ešte na časy, keď ste vy sama boli dieťa a víkend pre vás okrem iného znamenal aj vylizovanie hrncov, v ktorých vám vaša mama alebo babka pripravovali túto pochúťku? Nakúpte potrebné suroviny a odmeňte vaše ratolesti týmto sladkým pokušením, na ktorom si nepochybne pochutnáte aj vy s partnerom a vrátite sa tak do detských čias.

Pomarančový puding

Budete potrebovať:

30 g masla

40 g práškového cukru

2 vajcia

1/2 dl mlieka

1/2 dl pomarančovej šťavy

80 g piškót

pomarančovú kôru

soľ

Postup:

Maslo vymiešajte s polovicou cukru a žĺtkami. Pridajte mlieko, pomarančovú šťavu, nastrúhanú pomarančovú kôru, trochu soli, postrúhané piškóty a nakoniec zľahka primiešajte tuhý sneh ušľahaný z bielkov a druhej polovice cukru. Masu rozdeľte do vymastených a cukrom vysypaných šálok. Potom ich dajte do hrnca s vodou (vody má byť asi do 1/3 šálok), prikryte a pomaly varte asi 10 minút. Uvarený puding vyklopte na tanieriky. Podobne môžete pripraviť aj citrónový puding.

Jablkový puding

Budete potrebovať:

20 g masla

80 g práškového cukru

3 vajcia

200 g jabĺk

20 g hrozienok

soľ

100 g piškót

1/2 balíčka vanilkového cukru

Postup:

Maslo vymiešajte s polovicou cukru, žĺtkami a vanilkovým cukrom. Pridajte postrúhané očistené jablká, umyté hrozienka, trochu soli,  tuhý sneh ušľahaný z bielkov a druhej polovice cukru a zľahka primiešajte postrúhané piškóty. Masu dajte do vymastených a strúhankou vysypaných šálok. Tie potom vložte do hrnca s vodou (vody má byť asi do 1/3 šálok), prikryte a pomaly varte asi 10 minút. Uvarený puding vyklopte na tanieriky.

Orieškový puding

Budete potrebovať:

40 g masla

60 g práškového cukru

2 vajcia

50 g čokolády

50 g orieškov

50 g piškót

soľ

citrónovú kôru

1 dl ovocnej šťavy

Postup:

Maslo vymiešajte so žĺtkami a zmäknutou čokoládou. Potom pridajte tuhý sneh ušľahaný z bielkov a cukru, zomleté oriešky a piškóty, postrúhanú citrónovú kôru a trochu soli. Masu premiešajte a dajte do vymastených a strúhankou vysypaných šálok, ktoré potom vložte do rajnice s vodou (vody má byť asi do 1/3 šálok), prikryte a pomaly varte asi 10 minút. Uvarený puding vyklopte na tanieriky a podlejte ovocnou šťavou.

Ryžový puding

Budete potrebovať:

120 g ryže

soľ

1/4 l vody

2 dl mlieka

20 g masla

60 g práškového cukru

1 balíček vanilkového cukru

2 vajcia

20 g hrozienok

citrónovú kôru

1 dl ovocnej šťavy

Postup:

Ryžu preberte, umyte, zalejte vodou, pridajte trochu soli a dajte variť. Keď začne hustnúť, prilejte k nej mlieko a uvarte na hustú kašu. Pridajte maslo vymiešané s vanilkovým cukrom a žĺtkami, umyté hrozienka a postrúhanú citrónovú kôru. Nakoniec primiešajte tuhý sneh ušľahaný z bielkov a cukru. Masu dajte do vymastených a strúhankou vysypaných šálok. Uložte ich do hrnca s vodou (vody má byť asi do 1/3 šálok), prikryte a pomaly varte 8-10 minút. Uvarený ho vyklopte na tanieriky a podlejte ovocnou šťavou.

Krupicový puding

Budete potrebovať:

30 g masla

2 vajcia

80 g práškového cukru

1 dl mlieka

soľ

80 g krupice

20 g hrozienok

citrónovú kôru

1 dl ovocnej šťavy

Postup:

Do osoleného mlieka zamiešajte krupicu a nechajte stáť asi 10 minút. Maslo vymiešajte s polovicou cukru a žĺtkami. Potom pridajte napučanú krupicu, postrúhanú citrónovú kôru, umyté hrozienka a tuhý sneh ušľahaný z bielkov a druhej polovice cukru. Zľahka premiešajte a masu dajte do vymastených a strúhankou vysypaných šálok. Vložte ich do rajnice s vodou (vody má byť asi do 1/3 šálok), prikryte a pomaly varte asi 8-10 minút. Uvarený puding vyklopte na tanieriky a podlejte ovocnou šťavou.

Čokoládový puding

Mam tu milovníkov 🥑🥑🥑? Ja ho milujem! Či ako guacamole, alebo len s kvapkou citróna, štipkou soli a korením, alebo len tak nakrájané s dobrým slnečnicovým chlebíkom. Ja vám prinášam jeden famózny a lahodný čokoládový puding práve z avokáda. Chuť je naozaj nezameniteľná a keď pridáte kvalitné suroviny, vytvoríte dokonalý dezert v zdravšej forme. 🥑 je ovocie, ktoré obsahuje množstvo vitamínov a minerálov ako sú horčík, draslík, železo, mangán, zinok, či vlákninu. Suroviny na puding: avokádo, mandľové mlieko, kvalitná horká čoko, kakaový prášok, zlatý sirup (či iné sladidlo v zdravšej forme) štipka soli. Ostatné nájdete v instastories. Verte mi, po tomto pudingu nebudete chcieť jesť žiaden iný 😋 #avocado #instagood #blogger #chocolatepuding #cacao #almondmilk #alpro #tasty #healthlylifestyle #meinfrühstück #eatclean #vegan #fitnessfood #strawberry #lindt #darkchocolate #cocoa #buterfly #mojesnidane #mojeranajky #daybyme #dnesjem

A post shared by Breakfast by Dance 🇸🇰🇨🇿 (@breakfastbydance) on

Budete potrebovať:

20 g masla

60 g práškového cukru

2 vajcia

50 g čokolády

50 g mandlí

50 g keksov

1/2 balíčka vanilkového cukru

1 dl mlieka

Postup:

Maslo vymiešajte s polovicou cukru, žĺtkami a vanilkovým cukrom. Pridajte mlieko, tuhý sneh ušľahaný z bielkov a druhej polovice cukru, postrúhané obielené mandle, keks a čokoládu a zľahka premiešajte. Masu dajte do vymastených a strúhankou vysypaných šálok. Vložte ich do hrnca s vodou (vody má byť asi do 1/3 šálok), prikryte a pomaly varte asi 10 minút. Uvarený puding vyklopte na tanieriky.

Orechový puding

Budete potrebovať:

20 g masla

60 g práškového cukru

2 vajcia

citrónovú kôru

60 g orechov

20 g hrozienok

40 g keksov

1 dl mlieka

soľ

Postup:

Maslo vymiešajte s polovicou cukru a žĺtkami. Pridajte mlieko, postrúhanú citrónovú kôru, tuhý sneh ušľahaný z bielkov a druhej polovice cukru, zomleté orechy, postrúhané keksy, umyté hrozienka a trochu soli. Zľahka premiešajte a dajte do vymastených a strúhankou vysypaných šálok. Tie vložte do rajnice s vodou (vody má byť asi do 1/3 šálok), prikryte a pomaly varte asi 8-10 minút. Uvarený puding vyklopte na tanieriky. Môžete ho podávať i s redším kakaovým krémom alebo s ovocnou šťavou.

zdroj titulnej fotky: instagram.com/ instagram.com, Katuš

Komentovať

Chutil ti tento recept?

komentárov

x