Snehové pusinky z mikrovlnky

Loading...
(5 / 5)

Tradičný krehký dezert z bielkov má svoje korene vo Francúzsku. Nadýchané a ľahučké pusinky sa hodia ako maškrta ku káve alebo ako sladká drobnosť na zahryznutie. Z dobre známeho receptu, pri ktorom využívate rúru na zdĺhavejšie pečenie si môžete urobiť „rychlovku“ a pusinky pripraviť v mikrovlnnej rúre. Jednoduchý postup, ktorý už snáď ani nejde zjednodušiť vám vyčarí sladké prekvapenie.

Prečo si prácu neuľahčiť a proces nezrýchliť, keď nám to vybavenie domácnosti umožňuje? Zabudnite na rúru a dlhé pečenie, pomocou mikrovlnnej rúry máte pusinky hotové už za 10 minút aj s prípravou! Odteraz ste pripravení na každú nečakanú návštevu, ktorá vás prekvapí. Prekvapte na oplátku hostí chutnými čerstvými pusinkami vy.

Budeme potrebovať:

1 vaječný bielok

300 g práškového cukru

vanilkový alebo kokosový extrakt podľa chuti

Postup:

Do misky si nasypeme 300 gramov práškového cukru. Pridáme k nim bielok a rukami poriadne vymiešame. Mali by sme vytvoriť hustú hmotu, ktorá sa svojou konzistenciou podobá mäkšej plastelíne. Z tejto hmoty následne vytvarujeme maličké guličky. Pre lepšiu chuť môžeme pred miešaním pridať aj vanilkovú alebo kokosovú arómu.

Guličky, ktoré sme vytvarovali z hmoty (bude ich vyše 20) ukladáme na papierovým obrúskom vystlaný plytký tanier. Pozor! Na tanier uložíme ďalej od seba len 4 pusinky, počas prípravy v mikrovlnke sa totižto „rozlejú“. Vložíme do mikrovlnnej rúry na 2 až 3 minúty, v závislosti od výkonu. Vo všeobecnosti však platí, že po tom, čo pusinky narastú im trvá asi 30 sekúnd, kým sa prepečú aj zvnútra.

Hotové pusinky môžete podávať napríklad ku káve.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

 

Chutil ti tento recept?

komentárov

x