Slaný koláč s klobásou a syrom

Loading...
(3.9 / 5)

Tento koláč je jednoduchý a dokáže plnohodnotne nahradiť kupované slané pizza taštičky, či klobásové taštičky z obchodných reťazcov, ktoré si neraz kupujeme cestou do práce, či deťom cestou do školy. Kupované slané pečivo nielen nahrádza, ale ďaleko predchádza. Slaná domáca lahôdka sa stane miláčikom vašej rodiny.

Napriek tomu, že je v koláči klobása, ktorá sa mimochodom dá nahradiť párkami, šunkou, alebo kuracinou, je zdravý, pretože obsahuje kefír. Toto pečivo si zamilujete a možno ho niekedy pripravíte aj návšteve namiesto chlebíčkov. Poďme sa pozrieť, ako tento vynikajúci slaný koláčik pripraviť.

Na slaný koláč potrebujeme:

250 ml kefíru (kto nemá rád, môže použiť obyčajný biely jogurt)

150 g polohrubej múky

2 vajcia

200 g tvrdého syra

200 g klobásy (alebo párkov, šunky, na čo máte chuť)

1 ČL prášku do pečiva

soľ

Postup:

Syr si nastrúhame na hrubom strúhadle, klobásy nakrájame na tenké kolieska. Vajcia, kefír (alebo jogurt), soľ od chuti pomixujeme. Pridáme múku a prášok do pečiva a opäť zamiešame, aby sa nevytvorili hrudky.

kamelena.ru

Do cesta pridáme klobásu (alebo iný druh mäsa) a premiešame.

kamelena.ru

Cesto vylejeme na malý plech vymastený a vysypaný múkou a vložíme do rúry. Rúru si ešte predtým predhrejeme na 180 stupňov a koláč pečieme asi 35-40 minút.

kamelena.ru

Koláčik vynikajúco vonia a ešte lepšie chutí. Dobrú chuť! Vyzerať môže aj takto, pokiaľ zvolíte kruhovú formu, napríklad silikónovú.

bmpz.pro

zdroj: babskeveci.sk (Monika), justcoolidea.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x