Slaná bábovka

Loading...
(4 / 5)

Jednoduchá, rýchla a fantastická… Presne taká je slaná bábovka, ktorej prípravu zvládne skutočne každý. Je skvelým predjedlom, zaujímavou obmenou večere alebo oku lahodiacou dobrotou na párty. Pripraviť ju môžete aj ako slaný koláč na Veľkú noc. Podáva sa teplá, no chutí skvele i za studena. Pripravte si túto šťavnatú lahôdku podľa nasledujúceho receptu a určite ňou potešíte hostí alebo svojich blízkych.

coolinarika.com

Kto by nemiloval bleskové recepty, ktorých príprava je nesmierne jednoduchá. Presne taká je slaná bábovka, ktorá je dôkazom toho, že aj zo zopár klasických surovín sa dá vykúzliť zaujímavá a chutná dobrota.

Budeme potrebovať:

(šálka s objemom 200 ml)

2 a 1/2 šálky hladkej múky

150 g tvrdého syra

150 g kyslých uhoriek

150 g šunky

1 šálka oleja

1 šálka bieleho jogurtu

1 prášok do pečiva

4 vajcia

100 g strúhaného syra (napr. Gouda)

soľ (podľa chuti)

čierne korenie (podľa chuti)

Postup:

Pripravíme si misu, do ktorej rozbijeme vajíčka. Tie následne vyšľaháme a pridáme olej. Do zmesi za stáleho šľahania pridávame biely jogurt. Múku, ktorú sme si rozmiešali s práškom do pečiva postupne pridávame k ostatným surovinám. Pomocou mixéra by sme mali vypracovať hladkú hmotu.

Zavárané uhorky si nakrájame na drobné kocky. Rovnaký postup zvolíme pri šunke a syre. Tieto suroviny následne pridáme do cesta a dôkladne zamiešame lyžicou. Takto pripravené cesto nakoniec osolíme a okoreníme.

coolinarika.com

Pripravíme si formu na pečenie (ako na bábovku), ktorú vymastíme maslom a posypeme múkou. Do formy následne vylejeme cesto a umiestnime ju do rúry, ktorú sme vyhriali na 200 stupňov. Pečieme 30 minút.

coolinarika.com

Po pol hodine bábovku vyklopíme z formy a uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie. Vrch bábovky posypeme strúhaným syrom a pečieme ďalších 15 minút na rovnakej teplote.

coolinarika.com

Po upečení slanú bábovku necháme mierne vychladnúť a krájame. Podávame ju teplú, no skvele chutí aj za studena.

coolinarika.com

Prajeme dobrú chuť!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), coolinarika.com

Chutil ti tento recept?

komentárov

x