Šalát Gyros

(4.5 / 5)

Veľmi obľúbený šalát je práve tento s názvom „gyros“. Je jednoduchý, rýchly na prípravu a každému zahrá na chuťové bunky. Ak ho raz vyskúšate, okamžite si ho zamilujete a pripravíte ho na každú rodinnú oslavu, či posedenie s priateľmi.

Budete potrebovať:

2-3 kuracie prsia marinované v omáčke gyros (2 PL olivového oleja a 1 ČL korenia gyros)

7 nakladaných uhoriek pokrájaných na kolieska

1 menšia cibuľa (môže byť aj sladšia jarná cibuľka)

1 plechovka kukurice

1 malá majonéza

kečup

2 strúčiky cesnaku

polovica nasekanej čínskej kapusty

1 malý biely jogurt (nemusí byť)

Postup:

Najskôr si umyjeme a nakrájame kuracie prsia a vložíme ich do gyros marinády. Necháme ich v chladničke marinovať približne 2 hodiny a potom ich len zľahka orestujeme na panvici.

Majonézu si zmiešame s pretlačeným cesnakom a uhorky s cibuľou nakrájame nadrobno. K majonéze môžeme ešte pridať biely jogurt. Na tento šalát budete potrebovať jednu veľkú priehľadnú misku, aby šalát vyzeral efektne a boli všetky vrstvy viditeľné. Postupne začíname vrstviť.

Na spodok dáme mäso, naň nakrájanú cibuľku, ktorú potrieme polovicou majonézy. Na to porozkladáme uhorky a na vrch dáme kečup. Ďalšia vrstva je kukurička a potom opäť druhá polovica majonézy. Posledná vrstva je čínska kapusta. Ak chcete, pokojne vrstvy aj pomeňte, no táto kombinácia bola zatiaľ najlepšia. Čínsku kapustu môžete pokvapkať výpekom z mäska. Dobrú chuť.

(Lucia M.), abiteofamerica.com

Chutil ti tento recept?

komentárov

x