Nadýchané tvarohové placky bez múky

Loading...
(3.2 / 5)

Sladkosti z tvarohu sú malý zázrak z jedného prozaického dôvodu – väčšinou ich milujú aj tí, ktorí tvaroh v bežnej forme neznášajú. Všetko je to len o tepelnej úprave. Tá tvarohu pomôže k úchvatnej chuti.

Pri tvarohových koláčoch ženy odjakživa používali rôzne vylepšenia a vymýšľali nové a nové recepty. Tak sa zdá, že tvaroh je možné upraviť na milión spôsobov. A jeden z nich sú tieto chutné placky z tvarohového cesta. Keď ich raz vyskúšate, úplne si ich zamilujete. Tej chuti nemôžu konkurovať ani len klasické lievance.

Budete potrebovať:

600g hrudkovitého tvarohu

100g kryštálového cukru

2 PL polohrubej múky

1 vajce

olej

štipka soli

Postup prípravy:

Hrudkovitý tvaroh pretlačte cez sitko. Nemal by byť ani veľmi suchý, ani veľmi šťavnatý. K pretlačenému tvarohu pridajte cukor, vajce a štipku soli. Poriadne premiešajte a naberajte do dlaní stredne veľké guľky. Tie namočte do taniera s múkou a v dlani z nich spravte hrubšiu placku.

turkmenkitchen.com

Dajte si rozohriať olej na panvicu. Pomúčené tvarohové placky dávajte na olej a opekajte do zlatista. Panvicu môžete pri opekaní aj prikryť, nech vajce prejde teplom.

Hotové placky dávajte na papierový obrúsok, aby nasal prebytočný olej.

charlottesvveb.com

Podávajte s džemom, ovocím, šľahačkou, medom, alebo čímkoľvek, čo máte radi. Ak však práve nič po ruke nemáte, nezúfajte. Toto jedlo je fantastické aj samotné iba posypané práškovým cukrom. Dobrú chuť!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x