Mini dezert s mascarpone bez pečenia

Loading...
(5 / 5)

Malé dezerty sú ideálne ku káve a vyzerajú dokonale, keď ich servírujete na tanieri návšteve. Môžete ich ľahko skladovať v chladniče a navyše, tento pripravíte ľahko bez pečenia, čo je určite skvelá voľba, ak sa ponáhľate. Mini tvarohové koláčiky s malinami sú veľmi obľúbené v každej domácnosti, kde sa nachádzajú malé deti. Odporučila mi ich jedna mamička na materskej.

Budeme potrebovať (na 6 mini koláčikov, záleží od formy, prípadne misiek)

120 gramov maslových sušienok

60 gramov zmäknutého masla

1 veľké balenie mascarpone

asi 6 lyžíc práškového cukru (podľa chuti)

300 ml smotany na šľahanie

200 ml malinového sirupu

1 citrón

60 ml vody

1 želatína

Postup:

Sušienky si pomixujeme na hladkú hmotu a zmiešame ich s roztopeným maslom. Vznikne nám hmota, ktorá pripomína mokrý piesok. Vezmeme si formu na muffiny a do každej dáme trošku hmoty. Dobre povtláčame, aby nám vznikol akýsi podklad na koláčik. Použiť môžeme aj keramické misky. Formu dáme do chladničky, aby nám sušienky dobre stuhli.

Medzitým si vymiešame mascarpone s cukrom do lahodného krému. Môžeme pridať aj trošku vanilky na dodanie chuti. V samostatnej miske vyšľaháme smotanu a primiešame k mascarpone. Krém navrstvíme na sušienky a opäť dáme na pár minút do chladničky.

Pripravíme si želatínu klasicky podľa návodu a na záver k nej pridáme malinový (alebo iný) sirup a šťavu z jedného citróna. Želatínu taktiež navrstvíme na mascarpone a necháme stuhnúť ešte asi 20-30 minút. Koláčiky potom ešte môžeme dozdobiť čerstvým ovocím alebo lístkami mäty. Dobrú chuť!

 (Lucia M.), vsemxozaikam.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x