Kuracie krídelká so zemiakmi

Loading...
(0 / 5)

Aj vám sa stáva, že prídete večer domov z práce či školy, ste unavení, ale zároveň hladní? Práve v tomto prípade sa vám bude hodiť recept na večeru, ktorú si pripravíte len v jednom plechu. Je to veľmi praktický a predovšetkým rýchly recept, pri ktorom vynaložíte len minimum námahy a nepotrebujete ani žiadne špeciálne kulinárske zručnosti.

Budeme potrebovať:

500 g kuracie krídelká

3 zemiaky

soľ, vegeta, korenie

rastlinné mlieko (nie je ale nevyhnutné)

pol jablka

Postup:

Veronika Sedláčeková/receptik.sk

Najprv ošúpeme zemiaky a prepláchneme ich pred krájaním. Zemiaky aj jabĺčka pokrájame na menšie kúsky a vložíme ich na plech. K zemiakom pridáme na plech aj kuracie krídelká. Keď máme najzákladnejšie ingrediencie už naložené na plech polejeme aj zemiaky, aj krídelká olejom, aby sa nám nespálili.

Veronika Sedláčeková/receptik.sk

Po tom, ako sme poliali ingrediencie olejom, podlejeme zemiaky rastlinným mliekom. To síce nie je nevyhnutnosťou, ale dodá zemiakom veľmi príjemnú konzistenciu, budú mäkučké a chutia lahodne, aj napriek tomu, ak by ste ich trošku spálili. Napokon pridáme vegetu, či soľ a grilovacie korenie, ktoré perfektne dochutí vaše krídelká. Podávame so zeleninou, či majonézou, podľa vašich predstáv. Dobrú chuť!

Veronika Sedláčeková/receptik.sk

Veronika Sedláčeková

Chutil ti tento recept?

komentárov

x