Kokosové guličky s čerešňami

Loading...
(3 / 5)

Kokosové guličky sú veľmi známym a zároveň obľúbeným receptom, ktorý dokážete pripraviť aj bez akýchkoľvek špecálnych cukrárenských zručností. Do ich výroby môžete pokojne zapojiť aj deti, ktoré sa tomu iste potešia. Sú akýmisi jednohubkami na sladko a v našej domácnosti zmiznú z podnosov vždy bleskurýchle. Pripravte si ich podľa nasledujúceho overeného návodu a potešte nimi mlsné jazýčky svojich blízkych.

Zopár surovín, približne 40 minút času a trošku šikovnosti a fantastické kokosové guličky sú na svete. Jednoduchý dezert, ktorý nemusíte piecť a vydrží v chladničke niekoľko dní vás prekvapí svojou ľahučkou prípravou. Kokosové guličky sú lahodne jemné a tak akurát sladké. Ak vám už tečú slinky, neváhajte si ich pripraviť podľa nasledujúceho návodu.

Budeme potrebovať:

500 gramov sušienok

3 polievkové lyžice kakaa

150 g cukru

200 g masla alebo margarínu

8 polievkových lyžíc marmelády (v recepte je použitá malinová)

100 ml uvarenej kávy

50 ml rumovej arómy

1 balenie vanilkového cukru

300 g čerešní (bez kôstok)

200 g strúhaného kokosu

Postup:

Najprv si rozdrvíme sušienky, ktoré následne vysypeme do misy. K sušienkam pridáme cukor a kakao a túto sypkú zmes dobre premiešame. Následne pridáme mäkké maslo a marmeládu a zo surovín vymiesime jednu hustú masu.

Potom pridáme uvarenú kávu a rumovú arómu (ak guličky nerobíte pre deti, pokojne nahraďte rumovú arómu alkoholom). Všetko znova dobre vymiešame v jednoliate cesto. Následne z masy formujeme guličky, ktorým do stredu vkladáme čerešne (použiť môžete i višne). Hotové guličky obalíme v strúhanom kokose.

pixabay.com

Guličky odložíme na chvíľu do chladničky a následne podávame. V chladničke vám vydržia aj niekoľko dní.

Prajeme vám dobrú chuť!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), nosalty.hu

Chutil ti tento recept?

komentárov

x