Kapustová bábovka s mletým mäsom

Loading...
(2.7 / 5)

Mám veľmi rada kapustu, takže keď som uvidela tento recept, uvarila som ho rovno na nedeľný obed. Dokonca aj moje deti, ktoré z kapusty nie sú nadšené, sa oblízali aj za ušami. Páčilo sa im, že náš obed vyzerá ako bábovka. Recept je veľmi jednoduchý, chutný a je to perfektný tip, ak vám dochádzajú nápady, čo na obed.

Budeme potrebovať:

500 g mletého mäsa

200 g ryže

1 cibuľa

1 mrkva

1 kg kapusty

200 g kyslej smotany

250 ml paradajkovej šťavy, alebo paradajkového pretlaku zmiešaného s vodou

štipku soli

štipku korenia

Postup:

Pripravíme si suroviny.

ketkes.com

Oberieme vonkajšie listy kapusty a dáme ich variť do posolenej vody po dobu niekoľkých minút, kým nie sú mäkké. Pripravíme si formu na bábovku a vyukladáme ju uvarenými listami kapusty. Snažíme sa, aby boli všade rovnomerne.

ketkes.com

Cibuľu si nakrájame na jemno, mrkvu nastrúhame a dáme do hrnca spolu s paradajkovou šťavou, alebo zriedeným pretlakom. Zmes dobre premiešame, privedieme do varu a necháme variť po dobu 5 minút.

ketkes.com

Ryžu si uvaríme v posolenej vode do mäkka, scedíme a necháme vychladnúť. Následne ryžu zmiešame s mletým mäsom, dusenou zeleninou a kyslou smotanou. Okoreníme a zmes poriadne premiešame.

ketkes.com

Zmesou naplníme formu vyloženú kapustovými listami. Na vrch poukladáme ďalšie listy tak, aby sme zmes úplne pozakrývali. Následne dáme do rúry.

ketkes.com

Pečieme na 180°C cca po dobu 1 hodiny.

ketkes.com

Podávame horúce s kyslou smotanou.

ketkes.com

Dobrú chuť!

ketkes.com

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), ketkes.com

Chutil ti tento recept?

komentárov

x