Kakaový zákusok s kokosovým pudingom

Loading...
(4.2 / 5)

Máte rady šťavnaté zákusky, ktoré sa rozplývajú na jazyku a ich príprava nezaberie veľa času? Potom je pre vás tento recept ako stvorený. Jednoduchý zákusok, ktorý po prvom vyskúšaní určite zahrniete do receptára obľúbených dezertov. U nás sa pripravuje veľmi často a chutí ozaj každému. Pripravte si ho s našim receptom ešte dnes.

receptneked.hu

Na kakaový zákusok budeme potrebovať:

Cesto:

250 g múky

1 vajce

50 g rozpusteného masla

1/4 litra mlieka

1 balíček prášku do pečiva

250 g cukru

40 g kakaa

2 balíčky vanilkového cukru

štipka soli

Náplň:

1 balíček vanilkového pudingu

400 ml mlieka

sušený mletý kokos podľa chuti

rum (alebo rumová aróma)

niekoľko lyžíc cukru

receptneked.hu

Postup:

Najprv si uvaríme puding podľa návodu na zadnej strane balíčka. Do pudingu pridáme cukor a štipku soli. Zložíme puding zo sporáka a primiešame trochu rumu a mletého kokosu podľa chuti. Puding necháme vychladnúť.

Cesto pripravíme dôkladným zmiešaním múky, prášku do pečiva, kakaa, vanilkového cukru a štipky soli. Keď máme tieto suché ingrediencie poriadne zmiešané, pridáme vajíčko, rozpustené maslo a na záver mlieko. Vznikne nám jednotná zmes.

Cesto vylejeme na plech, ktorý sme vystlali papierom na pečenie. Doň následne postupne veľkou lyžicou pridávame puding, ktorým vytvárame akési jamky v ceste. Zákusok potom pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov približne 25 minút.

Zákusok po upečení posypeme sušeným kokosom. Prajeme vám dobrú chuť!

receptneked.hu

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), receptneked.hu

Náš tip:

  • Do cesta nemusíte robiť len pudingové jamky, efektne pôsobí aj mriežka, ktorú pudingom na povrchu vytvoríte. Skúste pred pečením zákusok posypať obľúbeným ovocím a dosiahnete ešte šťavnatejšiu verziu.

Chutil ti tento recept?

komentárov

x