Banánové lievance

(3 / 5)

Tento recept poteší všetky mlsné jazýčky, ktoré obľubujú chutné jedlá, no zároveň si chcú udržať štíhlu líniu. S nasledujúcim jedlom si postavu určite nepokazíte. Recept na skvelé a voňavé banánové lievance je nesmierne jednoduchý a potrebovať budete len 4 suroviny. Banánové lievance sú skvelým spôsobom, ako začať deň a tieto raňajky budete jednoducho milovať. Tak šup-šup, rozpáliť panvicu a pripraviť cesto.

Chutné, zdravé a jemnučké lievance bez cukru a múky sú ozajstným pokladom diétnych receptárov. Môžete si ich dopriať na raňajky a skvele tak naštartovať deň. Obsahujú len zdravé suroviny a nemusíte si kvôli nim robiť vrásky, nepokazia vám totiž postavu. Zároveň skvele zasýtia a rozvoňajú celú kuchyňu. Milovať ich budú i vaše deti. Nasledujúci recept vám ukáže, aká nesmierne jednoduchá a rýchla je ich príprava.

Budeme potrebovať:

2 menšie až stredne veľké banány

1 vajce

100 g ovsených vločiek

1/2 kávovej lyžičky škorice

Postup:

Najprv si na jemno rozomeľte ovsené vločky. Pridajte k nim škoricu a zamiešajte.

V miske si vidličkou roztlačte banán na kašu a pridajte ho k ovseným vločkám, ktorými nahradíme múku.

Pridajte jedno rozšľahané vajíčko a všetko dobre premiešajte.

V závislosti od druhu a veľkosti vločiek môže byť výsledná zmes príliš hustá. V tomto prípade ju môžete zriediť troškou mlieka tak, aby bola zmes hustá približne ako kyslá smotana.

Potom si poriadne rozohrejte panvicu a polievkovou lyžicou robte z cesta malé kôpky v tvare lievancov.

Použite kvalitnú panvicu a nemusíte pridávať žiadny olej. Lievance pečieme z oboch strán na miernom plameni, pokiaľ nechytia zlatú farbu ako palacinky.

Pri servírovaní môžeme ozdobiť čerstvým ovocím alebo posypať kakaom.

Prajeme vám dobrú chuť!

 (Jana L), sovkusom.ru

 

Chutil ti tento recept?

komentárov

x