Babičkina domáca fazuľačka

Loading...
(4.3 / 5)

Pamätáte si ako deti tie fantastické polievky, čo robili babičky na dedine vždy cez prázdniny? V živej pamäti ich máme aj my a preto sme sa rozhodli takúto polievku si nielen pripraviť vo vlastných domácnostiach, ale sa s týmto receptom podeliť aj s vami.

Pravdepodobne ste už takúto polievku aspoň raz v živote urobili aj vy, no nezaškodí sa inšpirovať aj tajomstvami z cudzej kuchyne. Niekedy nás prekvapia natoľko, že si ich osvojíme ako svoje vlastné. Aby ste polievku nemuseli dlho variť, nezabudnite si fazuľu aspoň pár hodín vopred namočiť.

Budete potrebovať:

400g bielej fazule

3 zemiaky

3l vody

1 cibuľa

1 mrkva

1 zeler

1 petržlen

1 PL hladkej múky na zahustenie

30ml slnečnicového oleja

čierne korenie od chuti

soľ od chuti

majorán od chuti

Postup prípravy:

Namočenú fazuľu si opláchnite. Dajte ju variť do osolenej vody a počkajte, kým nezačne mäknúť. Môže to trvať približne 30 minút, záleží aj od toho, ako dlho bola predtým namočená.

Medzitým si očistite a umyte zemiaky a nakrájajte ich na menšie kocky, aby sa rýchlejšie uvarili a zaoblili. Takisto si nakrájajte nadrobno cibuľu, ktorú môžete a nemusíte opiecť do zlatista na inej panvici. Mrkvu, zeler aj petržlen si nakrájajte na menšie kúsky a všetko spolu dajte variť k polomäkkej fazuli. Varte spolu asi 20 minút.

Keď bude fazuľa prevretá a zelenina a mäkká, rozmiešajte si v pohári múku s trochou vody a za stáleho miešania vlejte do polievky. Nezabudnite polievku po primiešaní múky miešať aspoň ďalšiu minútu, aby sa vám v polievke nevytvorili hrudky. Pridajte do polievky soľ a korenie a varte ešte niekoľko minút. Minútu pred koncom varenia prisypte majorán. Ten by sa nikdy nemal prisýpať do jedla skôr, ako na konci, pretože môže zhorknúť a celkom pokaziť chuť jedla.

Ak máte radi údeniny, pridajte do polievky spolu so zeleninou aj kúsok údenej šunky. Polievka bude po nej krásne voňať a pochvaľovať si budú aj chlapi. Prajeme dobrú chuť!

 (Monika), sovkusom.ru

Komentovať

Chutil ti tento recept?

komentárov

x