Zdravá oriešková torta bez múky

Loading...
(0 / 5)

Vedeli ste, že hrsť orieškov vám dokáže dodať toľko energie čo dve čokoládové tyčinky? Ak patríte k milovníkov týchto chrumkavých plodov, potom si rozhodne vyskúšajte pripraviť túto lahodnú orechovú tortu bez pridania múky. Je zdravá, bezlepková a navyše extrémne chutná!

Budete potrebovať:

10 bielkov

10 žĺtkov

400g práškového cukru

400-500g vlašských orechov

2 PL škrobu

2 PL kakaa

1 PL koňaku

100ml mlieka

200g masla

Postup prípravy:

Bielka zmiešajte s 250g práškového cukru a vyšľahajte do pevnej peny. Za stáleho šľahania pridajte do bielkov aj škrob a nezabudnite, že šľahať sa majú len v jednom smere. Keď sú bielky vyšľahané a pevné, pridajte do nich orechy a varechou všetko dobre premiešajte.

Na široký plech dajte papier na pečenie a rozotrite naň bielkové cesto. Vyhlaďte ho a rúru si vopred vyhrejte na 200 stupňov. Akonáhle do nej však bielky vložíte, znížte teplotu na 180 stupňov. Pečte 20-25 minút, koláč vyberte keď bude jemne karamelovej farby. Pozor, keď sa cesto upečie, musíte ho s pomocou lopatky okamžite oddeliť od papieru na pečenie, pretože po vychladnutí by to už nemuseli ísť a papier by ostal prilepený na ceste.

sovkusom.ru

Metličkou si vymiešajte maslo. V inej miske si vymiešajte žĺtka so 150g práškového cukru, pridajte mlieko a šľahajte vo vodnom kúpeli. Priveďte žĺtka k varu a vtedy ich odstavte. Nechajte zmes ochladiť. Po vychladení do nej pridajte vyšľahané maslo, pomaly prisypte kakao, a prilejte koňak. Všetko spolu vymiešajte metličkou.

sovkusom.ru

Vychladené cesto z bielkov rozrežte na 3 rovnaké časti a rozložte na papier na pečenie. Na prvú vrstvu cesta dajte prvú vrstvu krému, naň druhú vrstvu cesta dajte druhú vrstvu krému treťou vrstvou cesta koláč ukončite. Na vrch si nechajte trošku krému, aby ste koláč mohli ozdobiť mletými orieškami. Prajeme dobrú chuť!

sovkusom.ru

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x