VIDEONÁVOD: Maková bábovka

Loading...
(4.5 / 5)

Je ťažké nájsť niekoho, kto nemá rád makové koláče. O to ťažšie je nájsť niekoho, kto nemá rád bábovku. Ak skombinujete bábovku a mak, potom vám môže vyjsť naozaj najlepší koláč na svete. A ten je ideálny na akúkoľvek príležitosť.

Skôr, než začneme koláč pripravovať, je dobré zapamätať si, že mak má významné účinky na naše zdravie. Zrniečka maku obsahujú veľké množstvá bielkovín, sacharidov, vlákniny, vitamínov A,C,E a B, ale aj fosfor, horčík, draslík, sodík, vápnik, selén, mangán, železo, meď a zinok. Ak máte problém s vypadávaním vlasov, lámaním nechtov, či pokožkou, mak je ideálna surovina do vašej najbližšej pečenej sladkosti.

Budete potrebovať:

4 vajcia

200g práškového cukru

125g masla

200g celého maku

200g polohrubej múky

1 PL prášku do pečiva

vlašské orechy podľa chuti

Postup prípravy:

Nechajte v hrnci zovrieť vodu a nasypte do nej mak. Nechajte ho prevrieť asi 5 minút a potom prikryte pokrievkou, aby napučal. Takto  mak nechajte približne 10 minút a potom ho prefiltrujte cez sitko.

Medzitým si rozšľahajte žĺtky s cukrom a roztopeným maslom. Do tejto zmesi pridajte napučaný mak.

V ďalšej nádobe zmiešajte múku a prášok do pečiva. Bielka vyšľahajte do tuhej peny. Múku pridajte do žĺtkovo makovej zmesi a dôkladne vymiešajte ručným mixérom. Vyšľahané bielka zapracujte do zmesi už len varechou.

Bábovkovú formu si vymastite maslom a vysypte múkou a vylejte do nej cesto. Na vrch môžete nasypať vlašské orechy. Dajte piecť do rúry predhriatej na 180 stupňov na 30-40 minút.

Po vychladnutí podávajte posypané s práškovým cukrom. Prajeme dobrú chuť!

Podrobný video návod sledujte tu.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x