Úžasný pudingový koláč

(5 / 5)

Máte radi sladké pudingovo-čokoládové dezerty? Potom si prídete na svoje aj s týmto receptom. Je jednoduchý na prípravu, takže ho zvládnu aj začínajúce pekárky. Potešíte ním každú návštevu a aj rodinných príslušníkov. Verím, že recept si uchováte a stane sa súčasťou aj vašej osobnej kuchárky.

Budete potrebovať:

2 hrnčeky cukru

4 vajíčka

2,5 hrnčeka hladkej múky

1 hrnček mlieka

3/4 hrnčeka oleja

2 a 1/4 lyžičky kypriaceho prášku

1 lyžička vanilkového extraktu

Plnka:

2 balíčky vanilkového pudingu

700 ml mlieka

Poleva:

230 gramov čokolády

1 hrnček smotany na šľahanie

Postup:

Vajíčka vyšľaháme s cukrom a vanilkovým extraktom do peny. Do misky s vajíčkami postupne pridávame po častiach múku. Tú sme si ešte predtým dobre zmiešali s kypriacim práškom. Pripravené cesto vylejeme na plech, ktorý sme buď vystlali papierom na pečenie, alebo sme ho vymastili maslom a posypali troškou múky. Cesto pečieme v rúre na 180 stupňoch Celzia kým nechytí zlatistú farbu. Do hotového a upečeného cesta urobíme dierky.

Medzitým si pripravíme plnku. Uvaríme si vanilkový puding a ak máte radšej sladké môžete pridať aj cukor. Puding necháme trochu vychladnúť a navrstvíme ho na koláč. Celý koláč necháme vychladnúť, ideálne napríklad na balkóne, kde je teraz už ideálna zima. Pripravíme si polevu. Zmiešame teplú smotanu na šľahanie s čokoládou. Miešame, až kým nám nevznikne hustá poleva. Polevu nalejeme na vychladnutú vrstvu pudingu a pekne uhladíme. Necháme ešte trochu vytuhnúť a podávame. Dobrú chuť.

zdroj titulnej fotky: instagram, (Lucia M.)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x