Tvarohová torta s ovocím

Loading...
(3 / 5)

Farebné torty a zákusky letia a potešia očká našich drobcov, ako nič iné. Pripravte im v lete sladkosť, na ktorú nezabudnú. Táto neuveriteľne pestrá a chutná želé torta s ovocím dostane svojou chuťou nielen malých ale aj veľkých.

Budete potrebovať:

Na cesto

2 vajcia

2 PL kryštálového cukru

1 balíček vanilkového cukru

2 PL polohrubej múky

1,5 balíčka prášku do pečiva

Na želé

125 ml vody

½ šťavy z citróna

2 PL cukru

800 ml vody

95 g červeného želé

95 g zeleného želé

2 PL priehľadnej želatíny

2 PL vody

200 ml 30% šľahačkovej smotany

2 PL práškového cukru

300 g jemného tvarohu

Na dekoráciu

1 kiwi

5-7 mätových lístkov

Postup prípravy:

Ako prvé si vyložte tortovú formu papierom na pečenie. Cesto si pripravte tak, že si oddeľte žĺtky od bielkov. Bielky vyšľahajte s dvoma lyžicami cukru a balíčkom vanilkového cukru do peny. Keď začne zmes hustnúť pridajte do nej žĺtky, potom múku a nakoniec prášok do pečiva. Cesto vylejte do tortovej formy a dajte piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov na 40 minút.

takprosto.cc

Medzitým si pripravte želé. Oba druhy farebného želé si rozrobte jednotlivo v 400ml horúcej vody a hotové vylejte do dvoch misiek. Keď bude želé tuhé pokrájajte ho na kocky. Klasickú želatínu namočte do 2-3 lyžíc vody a nechajte ju napučať.

takprosto.cc

Na tvarohovo-smotanovú časť si ako prvé vyšľahajte šľahačku do tuha. Pred koncom šľahania pridajte práškový cukor. Napučanú želatínu pridajte k smotanu a všetko starostlivo vymixujte. Za stáleho mixovania pridajte tvaroh. Ak je zmes dobre premixovaná, nasypte do nej kocky z farebného želé a ručne premiešajte.

takprosto.cc

Vylejte zmes na vychladnuté cesto do tortovej formy a dajte tuhnúť do chladničky aspoň na 30 minút. Po stuhnutí tortu ozdobte kiwi a lístkami mäty a podávajte. Prajeme dobrú chuť!

takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Chutil ti tento recept?

komentárov

x