Sladká maškrta zo sušeného ovocia

Loading...
(0 / 5)

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že sa pozeráte na klasickú salámu. Opak je pravdou, pretože táto dobrota nemôže byť od salámy ďalej! Ide o fantastickú sušenú lahôdku, ktorú môžete podávať návšteve ako sladkú jednohubku, či si na nej pochutnávať sami, kedykoľvek vám príde na sladkosti chuť.

Budete potrebovať:

250g sušených sliviek

250g sušených marhúľ

100g sezamu

50g slnečnicových semiačok

150g kešu orieškov

1 PL pomarančovej kôry

štipka škorice

štipka kardamónu

Postup prípravy:

Sušené slivky aj marhule namočte na štvrťhodinku do misky s horúcou vodou, potom ich jednu po druhej prebehnite mlynčekom na mäso.

sovkusom.ru

Zalejte ich primeraným množstvom horúcej vody a chvíľočku povarte, aby sa mierne rozvarili. Mala by vám vzniknúť kašovitá konzistencia. Presuňte ju do misky a pridajte k nej kešu oriešky, škoricu, kardamón, slnečnicové semiačka a pomarančovú kôru. Všetko spolu dôkladne premiešajte.

sovkusom.ru

Z tvrdej masy vyformujte niečo ako valčeky, alebo menšie salámy. Na papier na pečenie si vysypte sezam a sladké valčeky v ňom obaľte.

sovkusom.ru

Potom všetko zabaľte do potravinovej fólie a odložte do chladničky. Z takto pripravenej maškrty si môžete kedykoľvek odrezať. V chladničke vydrží celé veky a stále rovnako chutná. Prajeme príjemné maškrtenie!

sovkusom.ru

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x