Pudingový „red velvet“ koláč

Loading...
(3.7 / 5)

Komu by nechutili koláče? Ak ich pečiete viete, že nie je tak ľahké spraviť chutný a hlavne dobre vyzerajúci koláč. Existuje množstvo receptov, avšak s týmto spôsobom, môžete vytvoriť aj z vášho klasického hrnčekového koláča jedinečný dezert, ktorý bude chutiť naozaj každému.

Portál o varení, The Country Cook, prišiel na skutočne geniálny spôsob, ako ozvláštniť váš bežný koláč. V tomto článku si ukážeme recept na tvarohový koláč so sušienkami, šľahačkou a polevou. Poďme na to.

Všetko, čo budete na tento recept potrebovať sú vajcia, olej, šľahačka, puding, mlieko, polevu podľa vášho výberu a sušienky Oreo (samozrejme, že ich môžete nahradiť inými).

V tomto recepte bolo na upečenie cesta použitý polotovar, vy si však môžete upiecť jednoduché hrnčekové cesto a pre červený efekt použijete červené potravinárske farbivo. Najdôležitejšou časťou receptu je predierkované cesto.

Ďalej premiešate tvaroh s uvareným pudingom a vylejete túto zmes na koláč. Zmes sa dostane aj do spravených dier, čo celý koláč spraví výnimočným. Snažte sa puding na koláč naliať hlavne tak, aby boli všetky diery zaplnené. Rozotrite puding po celom koláči. Koláč vložte do chladničky na hodinku-dve, kým puding nestuhne. Rozotrite na koláč šľahačku. Vyzerá to tak, že už by to mohlo byť aj hotové, avšak, niečo na vrchu ešte chýba k dokonalosti. Rozmrvte sušienky Oreo (alebo iné sušienky, môžete nastrúhať aj čokoládu) a rozsypte ich na šľahačku. Dobrú chuť.

zdroj: thecountrycook.net

Chutil ti tento recept?

komentárov

x