Pečené ružičky s makom

Loading...
(2.3 / 5)

Pre šikovné gazdinky nie je tento recept žiadny problém. Navyše budete do neba vychválené za takéto nádherné ružičky, ktoré budú ozdobou každej oslavy. Kysnuté cesto, to môže na prvý pohľad vyzerať komplikovane. Opak je však pravdou. Recept je opäť veľmi jednoduchý.

Budete potrebovať:

cesto:

0,5 kg hladkej múky

30 gramov droždia

2 žĺtky

100 gramov cukru

250 ml mlieka

50 gramov masla

trošku soli

náplň:

150 gramov maku

50 gramov cukru

100 ml mlieka

vanilkový cukor

Postup:

V teplejšom mlieku si najskôr zmiešajte droždie a cukor. Zmes nechajte cca 10 minút odpočívať. Potom zmiešajte kvások s múkou a ostatnými ingredienciami a vytvorte hladké cesto. Pri práci používajte ruky, aby ste vedeli s cestom lepšie pracovať.

Cesto nechajte asi hodinu vykysnúť pod utierkou na nejakom teplejšom mieste. Následne ho vyvaľkajte a vykrojte z neho kruhy, ktoré budú mať priemer cca 10 centimetrov.

Medzitým si popri kysnutí zmiešajte všetky ingrediencie na náplň. Na každý krúžok dajte asi lyžičku náplne. Na jednu ružičku budete potrebovať 4 krúžky. Ružičku vytvoríte úplne jednoducho. Stačí keď do seba zrolujete všetky 4 krúžky tak, ako je to na obrázku.

Pripravte si formu na muffiny, ktorú vytriete maslom. Ružičku umiestnite dovnútra, dotvorte a vytvarujte pomocou noža. Celý plech nechajte ešte cca 20 minút kysnúť po utierkou. Vrch už len potrite vajíčkom a pečte v predhriatej rúre na 200 stupňov približne 15 až 20 minút. Dobrú chuť.

zdroj titulnej fotky: instagram, (Lucia M.)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x