Nepečený čoko cheesecake

Loading...
(5 / 5)

Vďačný zákusok, ktorý nikdy nikoho neomrzí. Cheesecaky sú obľúbenou sladkosťou už nielen v Amerike, ale za posledné roky sa udomácnili v celej Európe a aj na iných kontinentoch. Jeden z receptov si dokonca privlastnili Austrálčania. Tradičnou ingredienciou protinožcov sú totiž ovsení vločky.

Budete potrebovať:

360g jemného tvarohu

180g masla

1 PL želatíny

5-6 PL horúcej vody

2 PL práškového cukru

1 balíček vanilkového cukru

200g čokolády

50g ovsených vločiek

50g marhuľového džemu

trochu oleja na vymastenie formy

200g ovsených sušienok

čokoládový toping podľa potreby

Postup prípravy:

Ako prvé si pripravte cesto. Zmiešajte ovsené vločky s ovsenými sušienkami a v mixéri ich rozmixujte na prášok. Aby vám sušienky držali konzistenciu, primiešajte do nich kvalitný čokoládový toping. Rukami vymieste cesto a dajte ho zachladiť do chladničky na 1 hodinu.

Medzitým si zmiešajte tvaroh, maslo a práškový cukor do hladka. Želatínu rozpustite spolu s vanilkovým cukrom v horúcej vode. Vlejte ju do tvarohovo-maslovej zmesi a dobre premiešajte. Aj túto zmes dajte zachladiť na niekoľko minút pre zmenu do mrazničky.

Tortovú formu si vytrite trochou oleja, aby sa z nej koláč dal po zachladení vybrať. Na dno dajte cesto zo sušienok a topingu a roztlačte ho klasicky do strán. Na cesto dajte zachladenú tvarohovú zmes a tiež ju vyformujte tak, aby pokryla celú formu. Na záver potrite vrch koláča marhuľovým džemom a zalejte roztopenou čokoládou – prípadne hotovým topingom. Dajte do chladničky stuhnúť na noc a potom opatrne zo silikónovej formy vyberte a servírujte na podnose. Prajeme dobrú chuť!

zdroj titulnej fotky: youtubeovkuse.ru (M)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x