Nepečená torta so salkom

(3.5 / 5)

Tento jednoduchý recept budete milovať. Nepečená torta je rýchly a jednoduchý dezert, na ktorom si vaša rodina určite pochutná. Môžete ju robiť dokonca na niekoľko spôsobov. Stačí len, ak do nej napríklad pridáte svoje obľúbené ovocie a dodáte jej úplne novú chuť.

Budeme potrebovať

Suroviny na krém:

200 g BeBe keksov

3 vajcia

250 g kondenzovaného mlieka

400 ml mlieka

200 g masla

1/2 balíčku vanilkového cukru

Suroviny na čokoládovú polevu:

Tortu môžete pripraviť na tri rôzne spôsoby. Je len na Vás, ktorú polevu si vyberiete. Recepty na polevy nájdete TU.

Postup

Vajíčka rozbijeme do stredne veľkého hrnca a vyšľaháme ich do hladka. Potom pridáme mlieko, kondenzované mlieko a vanilkový cukor. Dôkladne premiešame. Následne postavíme hrniec na malý oheň a za stáleho miešania privedieme zmes k varu. Hotový krém odstavíme a necháme vychladnúť. Maslo necháme chvíľku postáť, aby zmäklo. Potom ho dáme do misky a rozmixujeme do hladka. Do masla pridáme vychladnutý krém a znovu rozmixujeme.

Pripravíme si plech a vystelieme ho papierom na pečenie. Položíme prvú vrstvu keksov a zalejeme vrstvou krému. Následne položíme druhú vrstvu keksov a znovu zalejeme krémom. Urobíme si aspoň tri vrstvy. Nakoniec tortu polejeme pripravenou čokoládovou polevou a uložíme ju do chladničky. Necháme ju chladiť 4-5 hodín. Ideálne je nechať tortu chladiť celú noc.

Tento dezert je výborný, jednoduchý a rýchly. Vhodný na podávanie návšteve a známym. Tiež vynikajúca chuťovka pre vašu rodinu a jej najmladších členov.

 (Katka)

Tips & variations

  • Koláč môžete oživiť rôznymi druhmi ovocia.

Chutil ti tento recept?

komentárov

x