Nepečená čoko torta bez vajíčok a múky

Loading...
(3.5 / 5)

Asi hovorím za viacerých, keď poviem, že nie je nič lepšie ako čokoládová torta. Je to môj víťaz medzi tortami a pochutia si na nej všetci milovníci čokolády. Tento recept je ideálny pre všetkých, čo sa neradi trápia s pečením. Nebudete potrebovať žiadnu múku, vajíčko, a ani cesto.

torta1
takprosto.cc

Skvelé je, že nemôžete urobiť žiadnu chybu pri príprave a jediné čo by ste mali urobiť, je venovať pozornosť kvalite samotných výrobkov. Smotana by mala obsahovať čo najviac podielu tuku a horká čokoláda by mala byť čo najkvalitnejšia, preto radšej nesiahajte po tej, ktorá je určená na varenie. Tortu pripravíte bez pečenia, a teda ušetríte kopu času pri príprave.

torta2
takprosto.cc

Budete potrebovať:

Na základ

250 gramov maslových sušienok

200 gramov kvalitnej horkej čokolády

1/2 prevareného kondenzovaného mlieka

1/2 smotany

Na penu, plnku

500 ml smotany

1 balenie vanilkového pudingu

2 lyžice prevareného kondenzovaného mlieka

Na polevu

150 gramov kvalitnej horkej čokolády

150 ml smotany

50 gramov masla

Postup:

V hrnci si zmiešajte kondenzované mlieko a smotanu a pridajte čokoládu. Miešajte až kým sa čokoláda dokonale neroztopí a nevznikne vám konzistentná hmota. Keď začne zmes vrieť, odstavte ju z plameňa a nalámte do zmesi maslové sušienky. Pripravte si kruhovú tortovú formu a na spodok pridajte sušienky zmiešané s čokoládovou hmotou. Pomocou lyžice urovnajte povrch a celé to dobre pozatláčajte.

torta3
takprosto.cc

Aby ste vytvorili penu, resp. krém, zmiešajte v hrnci smotanu s pudingom a postupujte ako pri príprave klasického pudingu. Kondenzované mlieko pridajte až na záver. Pudingovú hmotu pridajte na vrstvu sušienok s čokoládou a taktiež uhlaďte. Formu vložte na hodinu do mrazničky.

torta4
takprosto.cc

Zatiaľ si môžete pripraviť polevu. Čokoládu, maslo a smotanu zmiešajte v hrnci na miernom plameni a celú hmotu nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Po hodine vyberte formu z mrazničky a na vrch nalejte čokoládovú polevu.

torta5
takprosto.cc

Tortu umiestnite do chladničky, kde ju nechajte odstáť ďalšiu hodinu, prípadne aj dlhšie. Dobrú chuť.

Táto torta je šťavnatá, plná čokolády a je aj poriadne kalorická. Čo na tom, vy si to predsa môžete dovoliť. Tento recept roztopí aj vaše srdce, a preto neváhajte a podeľte sa oň aj so svojimi priateľkami.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

Chutil ti tento recept?

komentárov

x