Najjednoduchší krém do zákuskov a na torty

Loading...
(1 / 5)

Chcete vyskúšať niečo originálne? Ak často pripravujete rôzne zákusky a torty, možno vás osloví tento marshmallow krém, ktorý je oveľa chutnejší ako ťažké plnky. Svoj tvar drží perfektne a vytvoríte s ním krásne vzory, ktoré sa v žiadnom prípade nebudú roztekať. Navyše, na prípravu budete potrebovať len 2 suroviny.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Little B (@littlemousy) on

Budeme potrebovať:

150 gramov bielych klasických marshmallow

100 gramov masla

Postup:

  • Maslo si vyberieme a dáme si záležať na tom, aby malo izbovú teplotu a bolo krásne mäkké. Marshmallow cukríky si vysypeme do sklenenej nádoby a dáme ich na 30 sekúnd do mikrovlnky.
  • Vezmeme si polovicu masla a pridáme ju k roztopeným cukríkom. Pomocou mixéra si vymiešame krém. Nádobu, v ktorej mixujeme si položíme do väčšej, kam sme dali studenú vodu a pri vysokých otáčkach pridávame aj druhú polovicu masla.
  • Keď sa krém ochladí, odstráňte nádobu s vodou a šľahajte, až kým krém nebude krásne hustý. Torty zdobte pomerne rýchlo, pretože krém na vzduchu časom začne trošku tuhnúť. Keď so vyšľaháte, je krémový a elastický, keď trošku stuhne, je z neho hustá pena.
  • Na dozdobenie pokojne použite ovocie a ak chcete, aby bol krém farebný, použite napríklad potravinárske farbivo alebo trochu ovocného sirupu. Dobrú chuť.
  • Tento krém je ideálny na zdobenie cupcakeov, zákuskov, ale aj na torty. Môžete ním spojiť keksy a jesť ho aj samostatne, ak máte maškrtný jazýček.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miette Pâtisserie & Confiserie (@miette) on

Lucia M.

Chutil ti tento recept?

komentárov

x