Morčací špíz s grilovanou zeleninou: Skvelá pochúťka, ktorá nesmie chýbať na žiadnej grilovačke

Loading...
(5 / 5)

Čo v lete poteší viac, ako dobrá grilovačka s tými správnymi ľuďmi? A k takej neodmysliteľne patria chutné špízy, ktoré vás naladia na tú správnu nôtu. S lahodnou a chrumkavou grilovanou zeleninkou, ktorá nemôže chýbať na každej správnej garden party, si spríjemníte deň aj náladu.

Budete potrebovať:

400g morčacích pŕs

2 červené papriky

2 žlté papriky

1 červenú cibuľu

1 bielu cibuľu

12 šampiňónov

12 cherry paradajok

Postup prípravy:

Morčacie mäso si umyte a narežte na väčšie kocky. Zeleninu umyte, cibule a šampiňóny očistite a všetko nakrájajte na približne rovnaké kúsky. Nekrájajte len cherry paradajky a menšie kúsky šampiňónov. Tie môžete nechať v celosti.

preparatedevis.ro

Špajdle na špízy si namočte, aby sa zelenina jednoduchšie navliekala. Ako prvé dávajte červenú cibuľu, potom oba druhy papriky, za nimi mäso a špízy ukončite vždy paprikou a cibuľou, lebo tie držia tvar a špízy sa budú ľahšie sťahovať zo špajdlí.

preparatedevis.ro

Pred grilovaním potrite špízy vašou obľúbenou marinádou, v ktorej bude, samozrejme, aj olej. Opekajte špízy zo všetkých strán, kým zelenina nezačne byť zvrchu chrumkavá. Morčacie mäso je hotové na silnom teple za pár minút, preto sa nemusíte báť, že by ste ho museli grilovať pridlho. Podávajte s dobrým jogurtovo cesnakovým dresingom. Prajeme dobrú chuť!

preparatedevis.ro

zdroj: babskeveci.sk (M), preparatedevis.ro

Chutil ti tento recept?

komentárov

x