Linecké koláčiky s kokosom a vanilkovým krémom

Loading...
(5 / 5)

Linecké koláčiky bezpochyby patria k Vianociam aj k Veľkej noci. No skúšali ste už aj inú, ako lekvárovú podobu? Lepiť sa totiž dajú aj vanilkovým pudingovým krémom, ktorý v kombinácii s kokosom chutí ako kus exotického sladkého neba. Tento recept je odskúšaný a rozhodne stojí za to!

Budete potrebovať:

Na cesto

200g masla alebo margarínu

200g kryštálového cukru

2 balíčky vanilkového cukru

100g kokosovej múčky

1 vanilkový puding (prášok)

2 vajcia

100ml jogurtu

450g hladkej múky

Na plnku

1 balíček kokosového alebo vanilkového pudingu

3 PL kryštálového cukru

400ml mlieka

Na obaľovanie

100g práškového cukru

1 balíček vanilkového cukru

Postup prípravy:

Celé vajcia vyšľahajte, pridajte vanilkový cukor a kryštálový cukor, potom jogurt, maslo izbovej teploty, múku, kokosovú múčku a vanilkový puding. Vymiešajte hladké cesto. Dajte ho do chladničky prikryté potravinovou fóliou mierne stuhnúť zhruba na 30-45 minút. Medzitým si pripravte plechy na pečenie. Medzitým si uvarte kokosový alebo vanilkový puding a nechajte ho mierne vychladnúť. Na pomúčenej doske vyvaľkajte cesto a vykrajujte z neho kvietky, alebo iné tvary na linecké koláčiky. Mali by byť hrubé približne 4mm. Koláčiky pečte pri teplote 200 stupňov asi 12-15 minút. Koláčiky by nemali zožltnúť, ale mali by ostať biele. Ak vidíte, že v rúre žltnú, okamžite ich vyberte, budú už dávno hotové.

Na teplé kolieska natierajte primeranú vrstvu vanilkového alebo kokosového krému a potom ich obaľujte v cukre zmiešanom s vanilkovým cukrom. Nechajte ich odstáť, aby boli mäkšie aspoň 2 hodiny a potom sa do nich pokojne pustite. Prajeme dobrú chuť!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x