Kokosovo-čokoládové zebra kocky

Loading...
(1.6 / 5)

Máte radi recepty, ktoré nielen chutia, ale aj zaujímavo vyzerajú? Potom by sme mali rozhodne vyskúšať tieto zebrové kocky. Sú fantastické chuťovo a ešte viac potešia aj vaše oči.

Budete potrebovať:

Na cesto

200 g drvených sušienok

5 PL kakaa

3 PL marhuľového džemu

1 PL rumu

5 g masla

5 PL kryštálového cukru

3 dl mlieka

Na krém

3 dl mlieka

3 PL múky

1 balíček vanilkového cukru

5 PL kryštálového cukru

5 g masla

30 g strúhaného kokosu

Na polevu

10 g horkej čokolády

1 ČL oleja

Postup prípravy:

Ako prvé si pripravte krém, musí totiž dobre stuhnúť a zhustnúť. Zmiešajte múku s mliekom do hladka, potom pridajte kokos a za stáleho miešania uvarte hustý krém. Po vychladení pridajte cukor, vanilkový cukor a maslo. Poriadne premiešajte, aby sa všetko spolu spojilo.

Pri príprave cesta jednoducho všetko spolu zmiešajte do takej hmoty, aby sa s ňou dalo ľahko manipulovať v rukách. Preto rieďte cesto mliekom po menších dávkach, aby neostalo príliš tekuté. Cesto si rozdeľte na 3 časti a vyvaľkajte približne na rozmer 20×30 cm. Umiestnite cesto na pekáč, alebo do formy a naň dajte vrstvu kokosového krému. Na krém opäť cesto, potom opäť krém a navrch posledný diel cesta. Nakoniec si roztopte čokoládu a v tenkej vrstve ju natrite na cesto. Koláčik dajte zatuhnúť do chladu a podávajte pokrájaný na kocky. Prajeme dobrú chuť!

 (Monika), receptneked.hu

Chutil ti tento recept?

komentárov

x