Fitness tyčinky

Loading...
(1 / 5)

Ja osobne som veľký fanúšik tyčiniek, ktoré sú plné zdravých, chutných a sýtych surovín. Dnes je trend zdravého maškrtenia, preto ak držíte nejakú tú diétu po sviatkoch, vyskúšajte tieto energetické raw tyčinky. Povzbudia vás ráno a energia vám vydrží až do obeda. Taktiež budete vedieť ovládať svoj poobedňajší hlad a túžbu po niečom sladkom.

Čo je na tomto recepte skvelé, je to, že ho môžete obmieňať podľa chuti. Pridajte iné druhy orechov, chia semienka, kúsky sušeného ovocia. Fantázii sa medze nekladú. Dnes si predstavíme jeden z mnohých tipov na takúto energetickú tyčinku, ktorú si zvládnete pripraviť aj vy.

Raw tyčinky v obchodoch stoja naozaj veľa peňazí a nie vždy obsahujú zdraviu prospešné látky. Vo väčšine je až príliš veľa cukru a najväčšiu istotu dobrej kvality budete mať, keď si ich pripravíte doma. Ideme na to.

Budeme potrebovať:

1 hrnček orechov (podľa chuti)

1 hrnček sušeného ovocia (na fotografii vyššie vidíte tyčinku s čerešňami)

1 hrnček ďatlí (max 15 ks)

Tip: ak chcete, aby orechy chutili výraznejšie, stačí, ak ich dáte na 10 minút piecť do rúry na 180 stupňov Celzia.

Postup:

Orechy si najskôr rozmixujeme dohladka. Pridáme všetky ostatné suroviny a mixujeme, kým sa nám všetky ingrediencie nespoja na jednú hustú hmotu. Hmotu si dáme na plech vystlaný papierom na pečenie a uhladíme. Vložíme minimálne na hodinku do chladničky. Pokojne nechajte hmotu tuhnúť aj cez noc. Potom už stačí len nakrájať na tyčinky a každú si zabalíme do alobalu alebo do potravinárskej fólie. Skladujeme ich v chladničke a vydržia nám naozaj dlho. Dobrú chuť.

zdroj titulnej fotky: instagram (Lucia M.), thekitchn.com

Chutil ti tento recept?

komentárov

x