Fitness koláč bez cukru

Loading...
(4.3 / 5)

Strážiť si postavu, napäto sledovať ručičku na váhe dúfajúc, že sa znova neposunula smerom hore a odopierať si všetky tie pochúťky, ktoré na nás číhajú na každom rohu – to veru nie je vždy jednoduché! Avšak, dnes vás už určite neprekvapí, že lahodné maškrty si dokážete upiecť aj zdravým spôsobom a pochutnať si na nich bez toho, aby ste si to museli s výčitkami odmakať vo fitness centre alebo sa ďalšie dva dni týrať hladovkou. Jednou z takýchto maškŕt je aj nasledujúci koláčik, ktorého chuť vás presvedčí o tom, že chutné nemusí nutne znamenať nezdravé! 

receptik.interez.sk/wp-content/uploads/2018/02/27847876_2761446233881682_434473780_n.jpg“ alt=““ width=“750″ height=“1000″ /> Foto: receptik.interez.sk/Kaja

Budete potrebovať:

1,5 hrnčeka špaldovej múky

1/2 hrnčeka pomletých ovsených vločiek

180 g hrudkovitého tvarohu

3 ks vajec

1 hrnček celých orechov

1 odmerku vanilkového proteínu (nemusí byť)

1 banán

3 PL bieleho jogurtu

2 PL medu

2 ČL škorice

1 prášok do pečiva

Postup:

Všetky suroviny okrem orechov zmiešajte a mixérom vypracujte husté cesto. Potom pridajte orechy. Cesto vylejte na plech (cca 33×25 cm) vystlaný papierom na pečenie a pečte 40 minút na 180 °C.

Koláč môžete po upečení poliať medom, podobne ako sme to urobili nižšie vo videu, vďaka čomu bude povrch krásne lesklý a vláčny. Dobrú chuť!

Proteínový ovsený koláč bez múky a cukru sladený medom 🍰 🌼 Aj v dnešnej dobe si niektorí ľudia stále myslia, že cukor je najlepší kamoš, lebo ľúbia jesť sladké a bez cukru sa podľa nich nič sladké upiecť nedá 👊 🌼 Biely cukor je v podstate iba chemikália, ktorá je v procese rafinácie zbavená vitamínov, živín aj minerálov. Keď ho zješ, dostane tvoje telo šok. Na jeho trávenie sa spotrebúvajú vitamíny skupiny B, vláknina, živiny a minerály. Biely cukor ti spôsobuje podráždenie, nervozitu, depky, agresivitu, nesústredenosť, … 🌼 Už roky pečieme doma bez cukru, bez margarínu a bez hocijakých iných umelín a vôbec nemáme pocit, že by nám niečo chýbalo. Stačí trochu fantázie a ide to aj zdravšie 😊 #fitnesslife #fitness #fitnessmotivation #eating #eat #healthyeating #healthylifestyle #foodshare #foods #food #foodporn #foodie #foodlover #homemade #baking #cake #yummyfood #yummy #healthyfood #foodstagram #workout #carbsarelife #carbs #dnesjem #foodstyling #protein #oats

A post shared by Karolína Runnová (@kaja_runn) on

Katuš

Chutil ti tento recept?

komentárov

x