Fantastický domáci dvojfarebný puding

Loading...
(3.5 / 5)

Aj u vás doma sú pudingy na poradovníku obľúbených maškŕt pre deti? Vôbec sa nečudujeme, puding je totiž tak nadčasová a lahodná záležitosť, že jej odolá len málokto. No ruku na srdce, pripravujete svojim ratolestiam skutočný domáci puding? Taký, aký nám kedysi pripravovali naše staré mamy?

yumyrecipe.com

Akosi sme sa už objedli tých moderných polotovarov a vymožeností, ktoré ponúka súčasná doba. Čoraz viac žien a gazdiniek sa vracia ku kuchyni svojich starých a prastarých mám a veruže dobre robia. Niet nad lahôdky, ktoré sme dostávali cez prázdniny a mohli sme ich jesť bezbreho, až kým nás neboleli bruchá. Ak aj vy patríte medzi vyznávačky starej dobrej domácej kuchyne, nemali by ste v predvádzaní svojich kuchárskych zručností opomenúť poctivý domáci puding. Takýto puding je veľmi jemný a rozplýva sa na jazyku. Nemá žiadne umelé prísady a preto je jeho chuť absolútne jedinečná.

Budeme potrebovať:

½ kryštálového cukru

3 PL hladkej múky

3 PL kakaa

2 šálky mlieka

1 polievkový lyžica masla

2 lyžičky vanilínu, alebo vanilkovej esencie

Postup prípravy:

Zmiešajte cukor a múku, pridajte mlieko a nechajte variť pokým zmes nezačne trochu hustnúť.

Pridajte rozpustené maslo a zmes rozdeľte na dve časti. Do jednej časti pridajte vanilín a do druhej kakao. Obe zmesi znova zahrejte a miešajte kým poriadne nezhustnú.

Puding nalievajte do pohárov striedavo, aby vytvoril peknú dvojfarebnú kreáciu.

Najlepšie chutí tradične s piškótami a s ovocím. Prajeme dobrú chuť a krásne spomienky na detstvo!

homecookingadventure.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), vk.com

Chutil ti tento recept?

komentárov

x