Cuketové krúžky

Loading...
(3.1 / 5)

Cuketa je v kurze a momentálne ju ešte stále nájdete na záhradkách. Pripraviť výdatné jedlo z cukety je neuveriteľne rýchle a jednoduché. Cuketa nechutí každému, to je pravda. Dajú sa z nej však vykúzliť také jedlá, ktoré zaujmú naozaj každého. Dnes som si pre vás pripravila recept na cuketu s mäsom v cestíčku. To znie zaujímavo, však? 

Budete potrebovať:

2 alebo 3 cukety

300 gramov mäsa (podľa vašich preferencií)

soľ

korenie

2 lyžice múky

2 vajíčka

trochu mlieka

Postup

Cukety si umyjeme a narežeme na krúžky, ktoré budú cca 2 centimetre hrubé. V prípade potreby cukety aj ošúpeme, no pokojne ich môžeme pripraviť aj so šupkou. Z každého krúžku vyrežeme stred tak, aby nám vznikli prstence. Cuketové krúžky položíme na servítku, aby sme odsali prebytočnú vodu.

V mlynčeku na mäso si mäso pomelieme a ochutíme ho tak ako obvykle. Otvor v cukete naplníme mäsovou zmesou. Pripravíme si dva taniere, pričom v jednom bude múka a v druhom bude rozšľahané osolené a okorenené vajíčko s trochou mlieka. Cukety obalíme najskôr v múke a potom vo vajíčku.

Na panvicu si pridáme olej a krúžky smažíme zakryté pokrievkou na miernom ohni z každej strany približne 15 minút. Smažíme ich dlhšie aj preto, že sa vo vnútri nachádza surové mäso, ktoré sa musí dobre urobiť. Doba smaženia však môže závisieť aj od druhu mäsa, ktoré ste použili. Podávame so zemiakmi a zeleninou. Dobrú chuť.

zdroj titulnej fotky: pixabay, (Lucia M.), takprosto.cc

Chutil ti tento recept?

komentárov

x