Čokoládovo-tvarohové guličky

(3 / 5)

Aj vy radi maškrtíte? Má to svoje výhody aj nevýhody. Sladkosti ničia zubnú sklovinu a ak ich jeme veľa, vedia nám pridať pár centimetrov tam, kde ich vôbec nechceme. Vedeli ste, že medzi najškodlivejšie sladkosti patrí napríklad karamel? Obsah cukru v ňom je naozaj obrovský a preto by sme sa nadmernej konzumácii mali vyhnúť. Dnes si ukážeme recept na sladkú maškrtu, ktorá ale nie je tak kalorická. Medzi hlavné zložky patrí tvaroh a vysoko percentná čokoláda.

Budeme potrebovať:

300 gramov tvarohu

50 gramov vlašských orechov

150 gramov maslových keksov

1 PL stévie prípadne medu

horká čokoláda s vysokým obsahom kakaa podľa chuti

štipka škorice

Postup:

V mixéri si najskôr rozmixujeme sušienky a orechy. Primiešame ich k jemnému tvarohu spolu so stéviou alebo medom. Na strúhadle si nastrúhame hoblinky čokolády a pridáme štipku škorice na chuť. Z tvarohovej zmesi si vytvarujeme guličky, ktoré obalíme v čokoláde. Guľky dáme do chladničky dobre vychladiť. Skladujeme ich v chladničke, počas zimy môžeme aj na balkóne. Aké jednoduché! Dobrú chuť.

zdroj titulnej fotky: instagram, Lucia M.

Náš tip:

  • Tvarohové guličky môžete obaliť aj v kokose, prípadne v roztopenej čokoláde. Do tvarohu môžete pridať namiesto sušienok aj ovsené vločky. Kreativite sa medze nekladú.

Chutil ti tento recept?

komentárov

x