Čokoládovo-orechová torta so žĺtkovým krémom

Loading...
(5 / 5)

Radi pripravujete dezerty a samé sladké lahôdky pre svojich blízkych? Máme pre vás novú inšpiráciu, ktorá vás rozhodne poteší. Nádherná a neuveriteľne chutná čokoládová torta s orieškovým korpusom a žĺtkovým krémom zobudí chuťové poháriky aj tých najväčších fajnšmekrov.

Budete potrebovať:

Na cesto

12 bielkov

12 PL práškového cukru

4 PL oleja

12 PL mletých vlašských orechov

4 ČL prášku do pečiva

4 PL hladkej múky

Na čokoládovú plnku

150g čokolády nasekanej na drobno

150g masla

Na žĺtkový krém

12 žĺtkov

8 PL kryštálového cukru

50ml mlieka

250g masla

150g práškového cukru

Na polevu

100g horkej čokolády

30g masla

3 PL oleja

Postup prípravy:

Ako prvé si pripravte cesto na korpusy. Bielky vyšľahajte s cukrom, do hotových opatrne pridajte olej a premiešajte. Potom zamiešajte do bielkov suché prísady a opäť dobre premiešajte. Cesto rozdeľte na 4 rovnaké časti a podľa tortovej formy si na štyroch kusoch papiera na pečenie vylejte rovnaké kruhy. Aby ste korpus nemuseli zbytočne obrezávať. Jeden po druhom dajte orechové korpusy piecť do rúry vyhriatej na 175 stupňov na 20 minút.

Medzitým sa pustite do prípravy plniek. Ako prvú si spravte čokoládovú. Čokoládu nakrájanú na drobno si roztopte s maslom a vymiešajte hladký krém. Čokoládu si rozdeľte na štyri diely a potom ju v tenšej vrstve natierajte na jednotlivé upečené korpusy.

Na prípravu žĺtkovej plnky si ako prvé vymiešajte žĺtky s cukrom, pridajte mlieko a zmes zahrievajte na slabom ohni, aby vajcia postupne a pomaly prešli teplom. Takto by ste ich mali miešať a variť asi 15 minút. Potom nechajte zmes vychladnúť a pridajte do nej maslo vyšľahané s práškovým cukrom. Hotovú plnku natierajte na korpusy potreté tenkou vrstvou čokolády. Časť si ale nechajte na pokrytie celej torty. Korpusy s plnkou potom naukladajte jeden na druhý a takmer hotovú tortu potrite zvyšným žĺtkovým krémom celú – teda aj zvrchu aj z bokov.

Na záver si už len rozpustite čokoládu na polevu, pridajte maslo a olej a vymiešajte hladkú tekutú zmes. Vylejte ju na tortu a nechajte vychladnúť. Prajeme dobrú chuť!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x