Čokoládový koláč

Loading...
(5 / 5)

Občas sa stane, že dôjde ku nejakej nevinnej škriepke. Už či ste sa pohašterili s kýmkoľvek, starou známou vecou je, že láska ide cez žalúdok. Aby ste ale tieto lasagne spravili, nemusíte doma doslova vyvolať hádku. Stačí, ak nimi prekvapíte svoju milú počas tých pár nešťastných dní v mesiaci, kedy by najradšej zjedla aj vás. Určite sa poteší, zamestnáte jej žalúdok predsa len aspoň na chvíľu… Alebo nimi potešte rodičov, kamarátov či seba len tak bezdôvodne!

Budeme potrebovať :

1 balenie Oreo sušienok (36 sušienok)
6 lyžíc rozpusteného masla
230 g smotanovej nátierky
30 g cukru
2 lyžice mlieka
350 ml šľahačky (rozdeliť)
2 čokoládové pudingy
7,5 dl studeného mlieka
a čokoládové kúsky na ozdobu

Postup:

Ako prvé je potrebné rozmixovať v klasickom kuchynskom robote sušienky Oreo až na veľmi drobné kúsky, ktoré vymiešame s maslom a natlačíme na spodok do misky (najlepšie cca 23×33 cm).

Oreo s maslom je potrebné nechať trocha „oddýchnuť“, medzitým do mixéra šupnite nátierkové maslo, ku ktorému pridáte 2 lyžice mlieka, cukor a časť šľahačky. Túto zmes natrite na natlačené Oreo sušienky s maslom.

V ďalšej miske rozrobíme puding, ktorý po zhustnutí a vychladnutí najeleme ako ďalšiu vrstvu lasagní a necháme to všetko zatuhnúť. Na vrch pôjde už len zvyšok šľahačky, ktorú posypeme čokoládovými ozdobami. Pred krájaním je najlepšie nechať lasagne odstáť cez noc! Budú aj oveľa lepšie chutiť. Tak teda dobrú chuť!

 (Lucia M.)

Chutil ti tento recept?

komentárov

x