Domáce bounty tyčinky

Loading...
(3.8 / 5)

Určite poznáte kokosové tyčinky v čokoláde s názvom Bounty. Ak máte radi práve toto spojenie a chcete si ich vyrobiť doma, máme pre vás skvelý recept. Dlho som niečo podobné chcela vyskúšať a potešilo ma, že nemusím vytvárať len tyčinky, ale môžem vyformovať aj guľky a takýto recept urobiť napríklad aj k Vianočnému stolu.

Budete potrebovať:

dve mliečne čokolády

3 hrnčeky kokosu

1 hrnček salka

Postup:

Jednoduchšie to už snáď ani nemôže byť. Kokos si vysypeme do misky a prilejeme k nemu salko. Celé to poriadne premiešame a necháme chvíľu postáť.

Pripravíme si plech na pečenie alebo pracovnú dosku, na ktorú dáme papier na pečenie. Z kokosovej hmoty v rukách vytvarujeme tvar tyčiniek, prípadne kto chce, môže vytvarovať aj guľky alebo kocky. Potom je potrebné umiestniť tyčinky aspoň na polhodinu do mrazničky, aby sa nám s nimi ľahšie pracovalo.

Medzitým si rozpustíme mliečnu čokoládu a pripravíme si ju do misky. Nemala by byť horúca, skôr by mala byť už trochu vychladnutá. Posledným krokom už je len obaľovanie kokosových tyčiniek v čokoláde.

Obalené tyčinky opäť naukladáme na plech alebo pracovnú dosku vystlanú papierom na pečenie. Môžeme dať ešte chvíľu do mrazničky alebo chladničky. Dobrú chuť.

 (Lucia M.)

Komentovať

Chutil ti tento recept?

komentárov

x