Mäsové guličky obalené v slaninke

(5 / 5)

Všetci máme radi rýchle pokrmy, ktoré môžeme podávať ako teplé, tak aj studené. Ich chuť je vynikajúca v oboch prípadoch a potešíte nimi nečakanú návštevu, ale aj rodinu či len priateľky pri posedení. Či ich budete podávať samostatne alebo s prílohou, je len na vás. Neváhajte a vyskúšajte ich!

Budeme potrebovať:

100-200 g hovädzieho mäsa

50 g chleba

1 PL horčice

1/4 PL koriandra

za malú hrsť petržlenovej vňate

250 g slaniny

bravčová masť

2-3 PL mlieka

polovicu cibule

2 vajíčka

údená mletá paprika, čierne korenie a soľ na dochutenie

Postup:

Chlieb namočte v mlieku. Akonáhle chlieb vpije mlieko a zmäkne, zmiešame ho v jednej miske spolu s mletým hovädzím mäsom, horčicou, nakrájanou cibuľou a petržlenom. Pridáme aj vajíčka, papriku, čierne korenie a soľ. Z pripravenej masy tvarujeme guličky, ktoré obaľujeme do tenkých plátkov slaniny.

Ak sa bojíte, pokojne guličky „poistite“ špáradlom predtým, ako ich naukladáte na vymastený plech. Rúru si predhrejeme na 200 °C a pečieme približne 20 minút, pričom sa však snažíme počas pečienia guličky otáčať  a opiecť ich tak z každej strany.

Ak vám guličky prídu aj napriek všetkému „nemastné neslané“, môžete ich podávať s kyslou smotanou či paradajkovou omáčkou. Do receptu samozrejme môžete pridať obľúbené koreniny, prípadne cesnak. Je to len a len na vás! Pripravujete doma niečo podobné, alebo máte podobný recept? Neváhajte sa s nami podeliť o vaše overené tipy a triky. Ak ste niečo podobné ešte neskúšali, neváhajte! Budete sa čudovať, ako rýchlo zmiznú zo stola. Dobrú chuť.

zdroj titulnej fotky: youtube, Miška

Chutil ti tento recept?

komentárov

x