Kuracie prsia na hríboch

Loading...
(4.7 / 5)

Klasika, ktorá nikdy neomrzí a zachráni každý nečakaný obed. Ak potrebujete urobiť obed alebo večeru naozaj nečakane rýchlo, potom si založte tento chutný a rýchly receptík na kuracie prsia na hríbikoch. Sú výborné tak so šampiňónmi ako aj s akýmikoľvek inými hubami.

Budete potrebovať:

7 zemiakov

500 g kuracích prsných rezňov

100 g šampiňónov

100 g kyslej smotany

50 g kečupu

soľ a korenie podľa chuti

1 cibuľa

Postup prípravy:

Ako prvé si na panvici nechajte ohriať olej a nahádžte doň cibuľu nakrájanú na stredne tenké kolieska. Osmažte ju do zlatista a do chrumkava. Ak máte radi na smaženej cibuľke kôrku, pokojne ju pred smažením namočte v múke. Zemiaky si umyte a očistite a nakrájajte na plátky. Rezne si zase nakrájajte na hrubšie plátky.

Pripravte si pekáč a na dno položte smaženú cibuľu, na ňu plátky zemiakov, šampiňóny a na vrch kuracie mäso. V miske si zmiešajte kyslú smotanu, kečup, soľ a korenie a takouto omáčkou zalejte celý obsah pekáča. Rúru si predhrejte na 180-200 stupňov a pečte 15 minút. Za tento čas sa mäso spraví aj zvnútra a pustí šťavu. Po 15 minútach pekáč vyberte a celý obsah spolu premiešajte. Rozmieša sa šťava a chute korenín sa rovnomerne spoja. Pekáč vráťte naspäť do rúry a pečte pri rovnakej teplote ešte 45-50 minút. Prajeme dobrú chuť!

sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x