Kuracia rolka s kari omáčkou

Loading...
(4.4 / 5)

Máte radi kuracie prsia na rôzne spôsoby a hľadáte novú inšpiráciu? Na tento recept od Ľubky sme narazili v skupine Recepty a rady do kuchyne a na prvý pohľad sa nám zapáčil. Kari omáčka s ryžou je skvelé spojenie a plnená kuracia rolka chutí všetkým. Naplniť ju môžete naozaj čímkoľvek, čo máte najradšej. Dobrú chuť.

Na Kuraciu rolku s kari omáčkou budeme potrebovať:

Postup:

  • Kuracie prsia si narežeme na väčšie rezne a naklepeme ich, aby sa nám s nimi lepšie pracovalo. Okoreníme, osolíme a na vrch položíme syr, šunku a kápiu. Zrolujeme a spojíme špáradlami, aby sa nám nerozpadli. Obalíme ich v múke, do ktorej sme dali trochu kari, chytia krásnu zlatú farbu.
  • Na oleji si speníme cibuľku a rolky sprudka orestujeme z každej strany. Keď máme póry mäsa uzavreté, mäso dáme na plech a dopečieme ho v rúre. Teplota asi 190 stupňov a doba pečenia asi 20-25 minút.
  • Do výpeku z mäsa prilejeme vývar a pridáme kari a ostatné koreniny. Zahustíme smotanou a povaríme. Kuracie rolky môžeme vrátiť naspäť k omáčke alebo ich len na tanieri prelejeme. Podávame s ryžou alebo aj hranolkami či opekanými zemiakmi. Dobrú chuť.

Chutil ti tento recept?

komentárov

x